Sieć 6G w Korei najszybciej na świecie?

przenosnepl_grafika ilustracyjna cyfra 6 i litera G sieć 6G

Sieć 6G to pieśń przyszłości, ale coraz mniej odległej. Na razie na świecie, w tym w Polsce, powoli pojawia się sieć 5G. Wielcy tego świata myślą już jednak o sieci nowej generacji. Korea, m.in. dzięki swojemu gigantowi Samsungowi, zapowiada, że wdroży 6G najszybciej na świecie. 

Kto pierwszy, ten rządzi

Jak już kiedyś pisałam, 6G to technologia tak mocno zmieniająca oblicze świata, że ten, kto pierwszy ją wdroży będzie nim rządził. Wszyscy spodziewają się, że pionierem będą tutaj Chiny. Dlatego Koreańczycy zwarli szeregi i angażują wszelkie możliwe siły, by to właśnie oni jako pierwsi na świecie mieli kompleksowo wdrożoną sieć 6G w całym kraju, nawet w najmniejszej dziurze. Aby osiągnąć ten cel, współpracują ze sobą nie tylko instytucje państwowe, laboratoria, uniwersytety, ale też firmy, takie jak Samsung. Zgodnie z planami koreańskiego rzędu, sieć ma być gotowa do 2028 roku, a jej komercjalizacja nastąpiłaby w 2030 roku. 

6G – nowy, inny świat

Gdy w Polsce i na świecie ludzie protestują przeciwko wdrożeniu sieci 5G, kraje azjatyckie, niczym wyścig zbrojeń, organizują wyścig do tego, kto pierwszy wdroży 6G. Lista korzyści dla rozwoju ludzkości jest tak ogromna, że nawet trudno sobie dziś wyobrazić, jak wielki to będzie skok technologiczny. Na pewno szybkość transmisji danych w 6G będzie ponad 150 razy większa niż w pierwszych modemach 5G i aż 2000 razy wyższa od 4G, z której w większości korzystamy w tej chwili. To zawrotne przyspieszenie, które na zawsze zmieni nasz świat. 

Ciekawa dekada

Będzie to świat sztucznej inteligencji, robotów, całkowicie autonomicznych samochodów, ale także rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości i gigantycznego rozwoju w wielu, wielu dziedzinach, np. telemedycynie czy interfejsach mózg-komputer. 

Oczywiście, Chiny tak łatwo się nie poddadzą, więc najbliższa dekada to będzie dla nas czas obserwacji bardzo ciekawego wyścigu.

Anoda

Przeczytaj także

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X