iQOO: ładowanie smartfonu w 15 minut

przenosnepl_mężczyzna na konferencji prasowej Chiny prezentuje technologię flash charge

iQOO zaprezentowało właśnie pierwszą na świecie technologię szybkiego ładowania. O pracach nad nią mówili przedstawiciele firmy Vivo już rok temu na targach technologicznych Mobile World Congress Shanghai 2019. Ale kilka dni temu inżynierowie z konkurencyjnej iQOO zaprezentowali ją podczas specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej. 

Smartfon naładowany w 15 minut

iQOO wyprzedziło tym samym zarówno Vivo, jak też OPPO, więc jest to pierwsza na świecie tego typu technologia. Na konferencji zaprezentowano, jak dzięki mocy 120W energia w baterii o pojemności 4000 mAh zostaje uzupełniona w zaledwie 15 minut. 

iQOO już wcześniej oferowało w swoich smartfonach opcję szybkiego ładowania – 33W, 44W i 55W. Ale 120W to milowy krok naprzód. Twórcy nazwali tę technologię po prostu FlashCharge (ang. błyskawiczne ładowanie).

Jak to działa?

Pierwsze telefony wyposażone w tę technologię mają się pojawić niebawem, bo już w sierpniu. Tak przynajmniej zapowiadają inżynierowie z iQOO. Telefon z baterią o pojemności 4000 mAh jest wyposażony w podwójny system baterii. Każda z nich ma pojemność 2000 mAh i ładuje się napięciem 5V/12A (60W) za pomocą specjalnego chipa. 

Czy szybkie ładowanie ma wpływ na żywotność baterii? Jak zapewniają inżynierowie z iQOO, ich metoda jest dla akumulatora całkiem bezpieczna i nie obniża jego pojemności w krytyczny sposób. 

Anoda

Źródło: Gizmochina.com

Foto: Materiały prasowe iQOO

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X