Smart home – inteligentne łóżko

przenosnepl_inteligentne łóżko

Smart home wkracza w nową erę. Xiaomi, które przyzwyczaiło nas, że wprowadza na rynek coraz to nowe inteligentne gadżety, tym razem stworzyło coś wielkogabarytowego. Na komercjalizację łóżka sterowanego telefonem lub głosem zbiera fundusze od grudnia ubiegłego roku.

Dla zdrowych i chorych

Chińska marka zagościła już w naszych domach dzięki wielu inteligentnym akcesoriom, ułatwiającym życie, jak sterowane elektronicznie odkurzacze, oczyszczacze powietrza czy systemy smart home, tym razem zaproponowała inteligentne łóżko. To kolejny krok na drodze do ułatwiania ludziom życia. Takie łóżko, przy odpowiednich parametrach materaca, z powodzeniem mogłoby służyć np. osobom obłożnie chorym, ułatwiając im zmianę pozycji, a opiekunom – pomagając w opiece nad nimi.

Jeszcze łatwiejsze leniuchowanie

Oficjalna nazwa „gadżetu” do 8H Milan Smart Electric Bed. Prototyp łóżka został skonstruowany na specjalnej ramie, sterowanej za pomocą dwusilnikowego mechanizmu. Dzięki temu można zmieniać niezależnie pozycję dolną i górną, mimo że materac stanowi jedną całość. Możliwe jest odchylenie łóżka pod dowolnym kątem od 0 do 60 stopni w przypadku części górnej i od 0 do 30 stopni w części dolnej, można więc dostosować położenie materaca do swoich potrzeb, ułatwiając sobie choćby oglądanie filmów czy czytanie, a następnie – ustawić najwygodniejszą dla nas pozycję do spania.

Inteligentne sterowanie

Łóżko ma wbudowane ustawienia fabryczne w postaci pięciu różnych trybów – płaski, uniemożliwiający chrapanie, do czytania, do oglądania TV, a także tryb nieważkości, którego na razie konstruktorzy nie wyjaśniają. Sterowanie będzie się odbywać za pomocą telefonu – za pomocą przycisków albo głosu. Prototyp został wykonany z połączenia wytrzymałego włókna szklanego i metalu, a rama ma unieść ciężar dochodzący do nawet 1 tony! Crowdfunding rozpoczął się 3 grudnia i nadal trwa.

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X