Wielkie przyspieszenie USB

przyspieszone-usb

Niedawno pisałam o USB C, a teraz znów czas przyjrzeć się kolejnym poczynaniom USB 3.0 Promoter Group, czyli grupie stworzonej przez Hewlett Packard, Intel, Microstoft, NEC, ST-Ericsson i Texas Instruments z myślą o rozwoju USB.

Naukowcy powołani przez amerykańskich potentatów branży elektronicznej pracują właśnie nad USB 3.2, który ma przynieść prawdziwą rewolucję w szybkości transferu danych. Jest to możliwe właśnie dzięki opisywanym niedawno przeze mnie kablom USB typu C, które zostały zaprojektowane pod kątem operacji wieloliniowych. O jakim transferze mówimy? Aż 20Gb/s! Dla porównania obecnie – w przypadku USB 3.1 drugiej generacji mówimy o transferze do 1,25 Gb/s, a w trzeciej generacji (USB C) – do 10 Gb/s. Jak widzicie, to mega – nomen omen – skok. Teraz już rozumiem, skąd logo SuperSpeed USB 😉

Aha, najważniejsze – kiedy USB 3.2 trafi do naszych sprzętów i kieszeni? Niestety, nie wcześniej niż w 2019 rok. Ale co tam! Poczekamy. Ja na pewno.

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X