Wielkie przyspieszenie USB

przyspieszone-usb

Niedawno pisałam o USB C, a teraz znów czas przyjrzeć się kolejnym poczynaniom USB 3.0 Promoter Group, czyli grupie stworzonej przez Hewlett Packard, Intel, Microstoft, NEC, ST-Ericsson i Texas Instruments z myślą o rozwoju USB.

Naukowcy powołani przez amerykańskich potentatów branży elektronicznej pracują właśnie nad USB 3.2, który ma przynieść prawdziwą rewolucję w szybkości transferu danych. Jest to możliwe właśnie dzięki opisywanym niedawno przeze mnie kablom USB typu C, które zostały zaprojektowane pod kątem operacji wieloliniowych. O jakim transferze mówimy? Aż 20Gb/s! Dla porównania obecnie – w przypadku USB 3.1 drugiej generacji mówimy o transferze do 1,25 Gb/s, a w trzeciej generacji (USB C) – do 10 Gb/s. Jak widzicie, to mega – nomen omen – skok. Teraz już rozumiem, skąd logo SuperSpeed USB 😉

Aha, najważniejsze – kiedy USB 3.2 trafi do naszych sprzętów i kieszeni? Niestety, nie wcześniej niż w 2019 rok. Ale co tam! Poczekamy. Ja na pewno.

Anoda

Zapisz się do newslettera
i nie przegap żadnej nowinki technologicznej!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Blog Przenośne

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych na Twój adres email. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych i marketingowych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X