Samochód jak smartfon

samochod-jak-smartfon

Spersonalizowany samochód? Wkrótce może mieć to już całkiem inne znaczenie niż dotychczas. Chyba wszyscy znacie ten ból, kiedy korzystacie z jednego samochodu we dwoje i każde ma swoje ustawienia, których nie zmienia po wyjściu z auta, żeby drugiemu kierowcy było łatwiej?

Cóż – ułatwianie sobie życia chyba jest naszą drugą naturą. A już na pewno jest naturą Elona Muska Właśnie zapowiedział, że wszystkie ustawienia kierowcy Tesli będą automatycznie zapisywane w chmurze i wystarczy wejść do samochodu, kliknąć dwa-trzy razy, aby auto przywróciło nasze ustawienia. Tadam!

Elon Musk zapewnia, że już wkrótce każda Tesla w kilka sekund zmieni się w naszą spersonalizowaną Teslę, dostosowaną do naszych potrzeb, ustawień itd., zapisanych w trakcie użytkowania w chmurze. Każda rzecz związana z naszym komfortem jazdy czy przyzwyczajeniami zostanie zapisana w chmurze jako nasz profil i w dowolnym momencie będzie mogła zostać przywrócona.

Owszem, wiele z tych rzeczy może być dziś przypisanych do kluczyka w większości nowszych modeli samochodów, ale zastanawiając się, dlaczego piszę o tym z takim entuzjazmem, musicie wiedzieć, że to, o czym pisze, dotyczy KAŻDEJ Tesli! Czyli nawet jeśli zmienimy auto albo będziemy korzystać z wypożyczonego i za jakiś czas wypożyczymy je znowu, nasze ustawienia, takie jak ustawienia fotela, lusterek, świateł, nawigacji, wskaźników czy trybów jazdy, zapisane w chmurze, zawsze zostaną przywrócone.

No i na koniec – standardowe pytanie: kiedy? No właśnie, nie wiadomo. Ale jak znam Teslę – szybciej niż myślimy

tomArz

Zapisz się do newslettera
i nie przegap żadnej nowinki technologicznej!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Blog Przenośne

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych na Twój adres email. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych i marketingowych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X