Aplikacje: Jak odnaleźć zgubiony telefon

jak-odnalezc-zgubiony-telefon-przenosne-blog

W dzisiejszych czasach wielu z nas czuje się bez telefonu jak bez ręki. Niemniej może się zdarzyć, że zgubimy go. Trudna sprawa, bo teraz telefon to często także wiele danych i zdjęć, które również możemy stracić wraz z urządzeniem. Co więcej, wiele prywatnych informacji o nas może trafić w niepowołane ręce. Czy można się przed tym ustrzec? Cóż, zgubieniu lub, co gorsza, kradzieży telefonu zapobiec się nie da, jeśli już ma się nam przytrafić. Można jednak zabezpieczyć się przed przykrymi tego skutkami, a także zlokalizować telefon. Są już do tego specjalne aplikacje. Dziś przedstawię Wam kilka z nich.

Cerberus 

 

Aplikacja ta służy do lokalizowania telefonów, tabletów i zegarków z systemem Android. Działa w tle, bez wyświetlania ikony na liście innych aplikacji. Sprawdza aktualne położenie urządzenia, pozwala na zablokowanie go kodem, wyświetlenie wiadomości, a także uruchomi głośny dzwonek, nawet jeśli urządzenie będzie wyciszone.

Cerberus to niezły bat na złodziei – ma opcję robienia zdjęć przez zgubione lub skradzione urządzenie, a także nagrywanie dźwięku z otoczenia. Pozwala także przechwycić listę ostatnich połączeń. Może się to przydać jako dowód. Aplikacja ta to coś idealnego dla osób, które z jakichś powodów obawiają się kradzieży swoich sprzętów. Jeśli mimo wszystko nie uda się odzyskać urządzenia, możliwe jest także zdalne wyczyszczenie wszelkich danych na nim zapisanych.

 

Fameelee Locator

 

To aplikacja „rodzinna”. Pomaga lokalizować telefony komórkowe członków rodziny. Jest więc dobra do kontroli dzieci 😉 Co więcej, osoby, których telefony będą podłączone do sieci urządzeń, mogą sobie wysłać w awaryjnej sytuacji tzw. panic signals, które powiadomią rodzinę, że coś im się złego dzieje i pozwoli na szybką interwencję. Jeśli boimy się np. porwania dziecka, możemy ustawić automatyczne powiadomienie, że porusza się ono ze zbyt dużą prędkością. Zaletą tej aplikacji jest jej dostępność nie tylko na system Android, ale też na iOS.

Fameelee-Locator-1

 

Find My Device

 

To aplikacja opracowana dla urządzeń z Androidem przez Google. I to jest jej wielki atut, bo dzięki Google jej możliwości są dużo większe niż tylko śledzenie położenia sprzętu. Ze zgubionego czy skradzionego telefonu można wymazywać dane, uruchomić głośny dzwonek, nawet jeśli jest wyciszony, a także wyświetlić na ekranie wiadomość dla ewentualnego znalazcy.

 

Prey


To lokalizator podobny do innych tutaj opisywanych. Ma jednak dodatkową możliwość analizowania otoczenia WiFi, co może ułatwić znalezienie urządzenia. Ponadto sczytuje adresy MAC, przez co nawet jeśli ktoś wymieni kartę SIM albo zmieni adres IP, będziemy mogli udowodnić, że urządzenie należy do nas. Prey daje również możliwość wymazania zawartości pamięci sprzętu, jeśli zajdzie taka konieczność. Pozwala też wyświetlić znalazcy wiadomość na zablokowanym ekranie. W ramach darmowej wersji pozwala monitorować do trzech urządzeń. Jest dostępny zarówno na Androida, jak i na iOS.

Którą z nich wybrać? Nie podejmę się odpowiedzi na to pytanie. Z doświadczenia wiem, że każdy szuka w aplikacjach innych funkcjonalności. Tak więc – po prostu testujcie i wybierzcie najlepszą dla siebie.

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X