Microsoft rezygnuje z Windows Mobile

smutny-koniec-windows-mobile

Przykra, ale chyba nie niespodziewana wiadomość spadła niedawno na użytkowników urządzeń z systemem Windows Mobile – z Twittera dowiedzieli się, że Microsoft nie będzie już więcej rozwijał platformy ani tworzył dla niej nowych rozwiązań. W praktyce oznacza to początek końca WM.

Właściciele urządzeń z systemem mogą liczyć na wsparcie techniczne, ale będzie to już tylko tryb konserwacji. Dlaczego tak się stało? Mimo powszechnie znanych problemów na rynku mobile, Microsoft nie dawał przecież za wygraną. Nigdy też oficjalnie nikt z koncernu nie mówił o tym, jakie są plany wobec platformy, która musiała toczyć rynkową walkę z takimi gigantami jak Android czy iOS. Aż do teraz. Joe Belfiore z Microsoftu w połowie października napisał na Twitterze wprost, że „liczba użytkowników jest zbyt mała dla jakiejkolwiek firmy, żeby opłacało się inwestować w rozwój platformy”. Prawda jest taka, że o ile w ostatnich 2-3 latach roczna sprzedaż urządzeń mobilnych Microsoftu liczona była w dziesiątkach milionów, o tyle w ciągu zaledwie ostatniego roku spadła niemalże do zera. Cóż, smutne prawa rynku.

Wygląda na to, że muszę po myśleć o nowym telefonie dla mamy, która całkiem nieźle sobie radzi ze smartfonami z tym systemem, a teraz trzeba ją będzie „przestawić” na inny. Mam wyzwanie 😉

Anoda

Zapisz się do newslettera
i nie przegap żadnej nowinki technologicznej!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Blog Przenośne

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych na Twój adres email. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych i marketingowych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X