Odrzutowy plecak pomoże ratować ludzi

przenosnepl_mężczyzna w kasku latający odrzutowym placakiem nad łąką

Muszę Wam wyznać, że kocham obecne czasy! To, co kiedyś wydawało się tylko gadżetem rodem z filmów sci-fi, dziś jest rzeczywistością. Na przykład Jet Suit – odrzutowy plecak, który wynalazł Brytyjczyk Richard Browning.

Odrzutowy ratownik

Wynalazek ma już trzy lata, a pierwszy lot z odrzutowym plecakiem odbył się w 2018 roku, ale Browning co jakiś czas pokazuje różne jego możliwości. Rok temu zaprezentował lądowanie na okrętach wojennych czy dostarczanie sprzętu ratownikom, którzy walczyli z powodzią. Niedawno twórca innowacyjnego środka lokomocji wcielił się w rolę ratownika górskiego i pokazał możliwości urządzenia podczas ich specjalnego szkolenia. W zaledwie 90 sekund dotarł w miejsce, w której helikopter dociera w ok. 25 minut!

Nowy środek transportu?

Gravity Industries to firma założona w 2017 roku przez byłego handlarza ropą naftową i rezerwistę Royal Marines Richarda Browninga. Stworzony przez niego plecak opiera się na silniku odrzutowym o mocy 1000 koni mechanicznych. Urządzenie jest sterowane za pomocą specjalnych rękawów. Jego wynalezienie i stworzenie w pełni sterowalnej i bezpiecznej wersji zajęło kilka lat (zobacz film poniżej), jednak dzisiaj można powiedzieć, że rodzi nam się całkiem nowy, bardzo szybki środek transportu. Na razie Browning prezentuje, jak można wykorzystać go w sytuacjach ekstremalnych i w miejscach, w których trudno się poruszać innymi środkami lub do których trudno dotrzeć.

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X