Polacy tworzą innowacyjne protezy ręki

Glaze Prosthetics

Włoska modelka Paola Antonini udowadnia, że nawet z protezą nogi można być sexy, trendy i… nadal być modelką, którą była przed wypadkiem. Utrata kończyny może się, niestety, zdarzyć każdemu. Ale dziś świat podchodzi do osób, które nie mają kończyn, zupełnie inaczej…

Krakowska, innowacyjna firma Glaze Prostethics, podobnie jak Paola Antonini, udowadnia, że protezy mogą być nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale też modne! To jedyna na świecie firma, w której online można wybrać model, kolor oraz elementy wykończenia protezy ręki, czyli „uszyć ją na miarę”. A właściwie wydrukować.

Materiały ze strony glazeprosthetics.com

Proteza ręki z drukarki 3D

Glaze Prosthetics do wykonywania swoich produktów korzysta z drukarki HP Jet Fusion 3D 4200. Dzięki zastosowaniu technologii 3D możliwa jest unikatowa konstrukcja protez przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów ich produkcji. 

– Protezy dostępne obecnie na rynku są albo niezwykle drogie, albo niepraktyczne – mówi Franek Kosch, współzałożyciel Glaze Prosthetics. – Tym samym opcje dla osób po amputacjach są nadal bardzo ograniczone. Naszym celem było stworzenie protezy ramienia drukowanej w technologii 3D, co pozwalałoby na szerokie możliwości jej personalizacji. Dzięki włączeniu w proces produkcyjny drukarki HP Jet Fusion 3D 4200, możemy radykalnie obniżyć nie tylko koszt, ale również wagę protezy. Co ważniejsze, wytarzamy sztuczne kończyny, które mogą w pełni sprostać potrzebom użytkowników. Zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Materiały ze strony glazeprosthetics.com

Innowatorzy z Krakowa

Misją Glaze Prosthetics, polskiej firmy, która została założona zaledwie dwa lata temu, jest właśnie tworzenie protez dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu mogą je tworzyć również dla zupełnie małych dzieci. Na profilach firmy na Facebooku i Instagramie znajdziecie m.in. filmiki z przeuroczymi dzieciakami prezentującymi lub dopiero przymierzającymi swoje protezy. Każda inna, każda odzwierciedlająca styl i osobowość jej użytkownika. 

Żeby było ciekawiej, Glaze Prosthetics przygotowała również ofertę szytych na miarę ubrań specjalnie dla osób pozbawionych kończyn i stosujących protezy.

Elektronika w zasięgu… protezy

Dzięki naprawdę innowacyjnemu podejściu i niemal nieograniczonym możliwościom, jakie daje technologia 3D, protezy produkowane przez Glaze Prosthetics oferują zaawansowane funkcje elektroniczne, takie jak głośniki Bluetooth czy powerbank do smartfona, które są… zintegrowane ze sztuczną kończyną! 

Hasło krakowskiej firmy brzmi „Imagination has no limits”. Rzeczywiście, nie ma. A śledząc ich social media, można się przekonać, że na protezach rąk i ubraniach się nie skończy.

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X