Mi Air Charge – ładowanie na odległość

przenosnepl_wizualizacja domu z ładowarką mi air charge

Mi Air Charge – ładowanie na odległość

Mi Air Charge to rewolucyjna technologia ładowania smartfonów i innych urządzeń przenośnych zaprezentowana niedawno przez Xiaomi.

Ładowanie z powietrza?

Koniec z kablami, podstawkami do ładowania bezprzewodowego i koniecznością trzymania ładującego się telefonu w jednym miejscu. Opracowana przez Xiaomi technologia pozwala na bowiem ładować na odległość. Na razie w promieniu kilku metrów, ale kto wie – może w przyszłości odległość się wydłuży. Co więcej, dzięki takiemu sposobowi można ładować kilka urządzeń jednocześnie.

Jak to działa?

Inżynierowie Xiaomi opracowali izolowany stos ładujący z wbudowanymi pięciofazowymi antenami interferencyjnymi, które mają zdolność wykrywania lokalizacji urządzeń, które mogą potrzebować ładowania. Obecnie ta zdalna technologia zapewnia ładowanie o mocy 5W dla pojedynczego urządzenia i co ciekawe, żadna z potencjalnych przeszkód fizycznych znajdujących się między stosem a urządzeniem ani nie zmniejsza wydajności ładowania.

Mi Air Charge w domu

Taki stos moglibyśmy sobie, podobnie jak wiele urządzeń Xiaomi, zainstalować w domu, pozbywając się dzięki temu wielu kabli. Zwłaszcza że w planach jest nie tylko możliwość ładowania smartfonów, ale też innych urządzeń przenośnych, jak inteligentne zegarki, opaski, a w dalszej perspektywie większe urządzenia, np. tablety.

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X