Samolot przyszłości od Airbusa

airbus samolot przyszłości

Skrzydła jak u orła i jeszcze bardziej opływowy kształt kadłuba – tak wygląda koncept samolotu Bird of Prey przyszłości, który Airbus zaprezentował na tegorocznym Royal International Air Tattoo.

Airbus Bird of Prey

Przedstawiony na lotnisku RAF w Anglii projekt Airbus Bird of Prey wykorzystuje napęd hybrydowy połączony z napędem elektrycznym, dzięki czemu ma spalać mniej paliwa i ograniczać emisję zanieczyszczeń. Bioniczny ogon i skrzydła miałyby być nie tylko naśladownictwem budowy ptaków, ale też pozwolić na indywidualne sterowanie poszczególnymi elementami w trakcie lotu. Airbus został wyposażony także cztery turbośmigła. 

Innowacja Airbusa

Airbus Bird of Prey został stworzony jako inspiracja dla inżynierów i innych zainteresowanych. Producent uważa, że ten projekt przyczyni się do szybszych i liczniejszych innowacji. Według informacji Airbusa, konstrukcja miałaby służyć do przewozów regionalnych. Ale wygląda na to, że to tylko zasłona dymna, bo nie ma planów, by samolot wszedł do masowej produkcji.  Czyżby po prostu chwyt marketingowy, żeby zwrócić uwagę na markę? 

Anoda