Szybkie ładowanie. 40 procent baterii w 10 minut

Szybkie ładowanie jeszcze nigdy nie było tak proste. Powstała pierwsza technologia ładowania telefonu komórkowego o mocy 50W. To dzieło niemieckiej firmy OPPO nazywa się SuperVOOC i dodatkowo jako pierwsze zostało akredytowane certyfikatem TÜV Rheinland, który potwierdził, że ładowanie baterii do 40 proc. zajmuje zaledwie 10 minut. 

Imponująca prędkość ładowania

Tak imponującą prędkość ładowania osiągnięto dzięki wykorzystaniu w budowie baterii konstrukcji bi-cell, czyli dwóch ogniw, o łącznej pojemności 3700 mAh przy równoczesnym skróceniu procesu ładowania. OPPO wykorzystuje w swojej technologii specjalnie zaprojektowane ładowarki z wyższą niż przeciętna mocą wyjściową, tj. 10V, które dzielone jest szeregowo (po 5V na ogniwo). To z jednej strony sprawia, że szybkie ładowanie jest bardzo bezpieczne, z drugiej – oznacza, że ładując telefon użytkownik może jednocześnie oglądać filmy lub grać, a proces i tak postępuje. 

Pięciostopniowa ochrona dzięki pięciu chipom

Imponująca jest aż pięciostopniowa ochrona procesu ładowania, i to na każdym kroku – od adaptera przez kabel aż po port USB-C smartfona – dzięki pięciu chipom ACDX monitorującym konwersję napięcia, VCU kontrolującym moc w czasie rzeczywistym, układowi identyfikacji kabla rozpoznającemu odpowiednie środowiska do ładowania SuperVOOC, BMS, który inteligentnie zarządza baterią, oraz MCU, który nadzoruje cały proces ładowania. Dzięki takiej kontroli, system automatycznie określa, czy smartfon i podłączona do niego ładowarka obsługują SuperVOOC, by nadać im odpowiednią moc.

Szybkie ładowanie – całkowicie bezpieczne

Smartfon ładowany w technologii SuperVooC nie nagrzewa się. To dzięki przeniesieniu obwodu sterowania ładowaniem, który generuje ciepło, do ładowarki. Został on w ten sposób oddzielony od akumulatora, co całkowicie i skutecznie rozwiązuje problem przegrzewania podczas ładowania.

Skuteczność potwierdzona certyfikatem

Aby potwierdzić skuteczność i szybkość ładowania, Rheinland Laboratory w Niemczech wykonało aż 600 niezależnych testów żywotności akumulatora, szybkiego ładowania i rozładowania, a także ponad 10 tys. testów podłączania i odłączania, rozpatrując to ostatnie pod kątem trwałości portów i kabli. Badania są więc wyjątkowo wiarygodne. 

anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X