Mapy Google powiedzą Twoim znajomym, że masz rozładowany telefon

google maps telefon zdjęcie lokalizacja

Funkcja, dzięki której np. odnajdziemy dziecko, któremu rozładował się telefon, pojawi się wkrótce w Mapach Google.

Wielki Brat Google oferuje coraz więcej funkcji monitorujących to, co robimy. Na szczęście, większość z nich jest bardzo pomocna. Na przykład zapewniane przez Mapy Google powiadomienia o konieczności wyjścia z autobusu czy tramwaju, pomocne podróżnym, którzy nie wiedzą, na którym przystanku powinni wysiąść.

Lokalizowanie urządzenia z google maps

Google poinformował niedawno, że tworzy funkcję, która będzie udostępniać naszym znajomym informacje o stanie naładowania baterii w telefonie. Po co? Załóżmy, że dziecko ma wracać samo ze szkoły, ale na każdej przerwie grało w gry i telefon mu się rozładował. Dzięki tej funkcji rodzic dowie się, że bateria się rozładowała oraz zobaczy ostatnią lokalizację, a jakiej znajdowało się dziecko w momencie rozładowania. Funkcja ma ułatwić odnajdywanie się w sytuacji, gdy jednej osobie padnie telefon. Mimo że to jeszcze głębsza inwigilacja, jestem za!


anoda

Zapisz się do newslettera
i nie przegap żadnej nowinki technologicznej!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Blog Przenośne

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych na Twój adres email. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych i marketingowych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X