Najprostsze ładowanie baterii na świecie

Jak szybko naładować baterię w telefonie? Wziąć kabel, podłączyć wtyczkę do telefonu, a ładowarkę do gniazdka i poczekać. Ten proces zna każdy użytkownik telefonu. Ale… jest wynalazek, który może zrewolucjonizować życie nie tylko milionów Legalnych Blondynek i innych lasek lubiących robić z telefonów swojego zwierzaczka, którego noszą ze sobą, ubierają w przedziwne ubranka, robią mu selfie (znaczy sobie, ale on też zawsze tam jest), no i przede wszystkim miziają… Ten wynalazek może zrewolucjonizować rynek telefonii komórkowej. Ale o co chodzi?

 

 

Chodzi o małą krzemową płytkę połączoną z warstwami srebra (poza dodatkiem ferroelektrycznego polipropylenu oraz poliamidu brzmi prawie jak opis biżuterii) wynalezioną przez naukowców z University of Michigan pod kierunkiem Nelsona Sepulvedy, profesora inżynierii komputerowej i elektronicznej. Ta płytka pozwala generować energię elektryczną z podłoża, na które wywierana jest siła nacisku. Inaczej mówiąc – jak dotykasz płytkę, wytarzasz energię, która ładuje baterię telefonu, bez konieczności używania ładowarki podłączonej do sieci elektrycznej. Czy to nie brzmi niesamowicie?

Nie wdając się w szczegóły, pokażę Wam filmiki, które badacze z University of Michigan nagrali i opublikowali na oficjalnym profilu uczelni na YouTube – MSU News.

Jak widać na tych materiałach, wystarczy nacisnąć płytkę dłonią, aby uruchomić zasilanie 20 diod LED, autorskiej, stworzonej przez naukowców z UMich klawiatury dotykowej oraz ekranu LCD. I to naprawdę działa!

Co więcej, wspomniana krzemowo-srebrno-polipropylenowo-poliamidowa płytka jest tania w produkcji i przyjazna dla środowiska. Same zalety. Pytanie, co dalej. No cóż… trzymam rękę na pulsie i na pewno Was poinformuję.

anoda

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X