Najprostsze ładowanie baterii na świecie

Jak szybko naładować baterię w telefonie? Wziąć kabel, podłączyć wtyczkę do telefonu, a ładowarkę do gniazdka i poczekać. Ten proces zna każdy użytkownik telefonu. Ale… jest wynalazek, który może zrewolucjonizować życie nie tylko milionów Legalnych Blondynek i innych lasek lubiących robić z telefonów swojego zwierzaczka, którego noszą ze sobą, ubierają w przedziwne ubranka, robią mu selfie (znaczy sobie, ale on też zawsze tam jest), no i przede wszystkim miziają… Ten wynalazek może zrewolucjonizować rynek telefonii komórkowej. Ale o co chodzi?

 

 

Chodzi o małą krzemową płytkę połączoną z warstwami srebra (poza dodatkiem ferroelektrycznego polipropylenu oraz poliamidu brzmi prawie jak opis biżuterii) wynalezioną przez naukowców z University of Michigan pod kierunkiem Nelsona Sepulvedy, profesora inżynierii komputerowej i elektronicznej. Ta płytka pozwala generować energię elektryczną z podłoża, na które wywierana jest siła nacisku. Inaczej mówiąc – jak dotykasz płytkę, wytarzasz energię, która ładuje baterię telefonu, bez konieczności używania ładowarki podłączonej do sieci elektrycznej. Czy to nie brzmi niesamowicie?

Nie wdając się w szczegóły, pokażę Wam filmiki, które badacze z University of Michigan nagrali i opublikowali na oficjalnym profilu uczelni na YouTube – MSU News.

Jak widać na tych materiałach, wystarczy nacisnąć płytkę dłonią, aby uruchomić zasilanie 20 diod LED, autorskiej, stworzonej przez naukowców z UMich klawiatury dotykowej oraz ekranu LCD. I to naprawdę działa!

Co więcej, wspomniana krzemowo-srebrno-polipropylenowo-poliamidowa płytka jest tania w produkcji i przyjazna dla środowiska. Same zalety. Pytanie, co dalej. No cóż… trzymam rękę na pulsie i na pewno Was poinformuję.

anoda

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz się do newslettera
i nie przegap żadnej nowinki technologicznej!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Blog Przenośne

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych na Twój adres email. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych i marketingowych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X