Smartfon i power bank w jednym. Energizer Power Max

smartfon energizer

No, może tytuł jest trochę przesadzony. Ale takie liczby jak 2 godziny oglądania wideo bez przerwy, 4 godziny słuchania muzyki non-stop czy 50 dni w trybie czuwania muszą przemówić do wyobraźni. To możliwości, jakie daje bateria nowego smartfonu stworzonego przez Energizer, czyli Power Max P18K Pop, który wyposażono w baterię o gigantycznej pojemności 18000 mAh. Producent reklamuje go jako… „najdłużej działający smartfon na świecie”.

Gigantyczna bateria = gigantyczne wymiary

Wyprodukowany dla Energizera przez francuski Avenir Telecom smartfon ma grubość 3 cm (!), czyli jakichś 3-4 dzisiejszych smartfonów położonych jeden na drugim. O jego wadze niewiele wiadomo. Na jednym z portali oferujących go w przedsprzedaży znalazłam wagę… 500 g! Może jest podana tylko „od czapy”, ale jeśli nawet jest mniejsza, to i tak dłuższa rozmowa z taką cegłą w dłoni na pewno zacznie być w pewnym momencie odczuwalna. Do wad można też zaliczyć długość ładowania. Mimo że Power Max P18K Pop został wyposażony w system szybkiego ładowania, to i tak od zera do pełnej baterii potrzeba aż ośmiu godzin. Z drugiej strony przy takiej pojemności… może nie powinno to dziwić.

Smartfon i power bank w jednym. Energizer Power Max P18K Pop

A jakie ma zalety?

P18K ma jednak też zalety. Oprócz tych wymienionych we wstępie, które są głównie wynikiem megapojemnej baterii, są to np. duży wyświetlacz 6,2 cala 18:9 Full HD+, procesor MediaTek Helio P70 z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na dane oraz możliwością rozszerzenia za pomocą microSD o kolejnych 128 GB. System zainstalowany na smartfonie to Androdi 9 Pie. Ten Power Max wyposażony został także w system DualSIM. A dzięki tak pojemnej baterii może służyć jako power bank – poprzez USB-C można się dzielić jego energią z innymi urządzeniami, jak smartfon czy tablet. Do tego jest wstrząso- i wodoodporny. Wszystkie te cechy łącznie sprawiają, że jest to świetna opcja dla podróżników, wybierających się w długie wyprawy. Problem może stanowić waga, ale jak już wspomniałam, tak naprawdę nie wiadomo, jaka ona dokładnie jest.

Smartfon i power bank w jednym. Energizer Power Max P18K Pop

Co jeszcze ciekawego?

Producent chwali się na stronie promującej Power Max P18K Pop tym, że został on wyposażony w trzy aparaty główne (tylne), odpowiednio 12 Mpix, 5 Mpix i 2 Mpix, dzięki którym „robi niesamowicie jasne zdjęcia o imponującej głębi”. Z kolei z przodu są dwa aparaty do selfie – 16 Mpix i 2 Mpix, które – co ciekawe – umiejscowiono w specjalnym module, który wysunięty sprawia, że smartfon wygląda jak… bateria. To takie ekstra gadżeciarstwo Energizera. Kamery umożliwiają nagrywanie wideo w 1080px. Cena jest nieznana, ale o faktycznej użyteczności tego cuda i tak raczej nie będę się przekonywać, bo w podróży dzielnie służą mi zwykłe power banki, a do robienia zdjęć znam znacznie lepsze smartfony.

Smartfon i power bank w jednym. Energizer Power Max P18K Pop

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X