Podłączasz telefon do komputera z Windowsem 10? Uważaj, możesz stracić dane!

utrada-danych-windows-10

Przypadki utraty danych zanotowano na początku września w przypadku telefonów z systemem Android. Temat był dość głośny w niemieckich, ale też w polskich mediach.

Dotąd zgłoszenia dotyczyły m.in. Sony Xperii Z i Z5, Nokii 6, HTC U11, LG K8 i G%, Huawei Mate 9 i P8 Lite czy Motoroli Moto G3, ale też kilku innych. Ich właściciele podłączyli smartfony za pomocą kabla USB do komputerów z najnowszym Windowsem 10, by skopiować czy przenieść jakieś dane między folderami smartfonów. Podczas transmisji część danych znikała bezpowrotnie. Winien całego zamieszania jest najprawdopodobniej błąd w protokole MTP (Media Transfer Protocol), a sprawę już zgłoszono do Microsoftu.

Mała podpowiedź dla tych, którzy mają smartfona i Windowsa 10 – jeśli najpierw przeniesiecie wszystkie dane na komputer, a dopiero później – do właściwych folderów na telefonie. Będą bezpieczne. Tymczasem czekamy, aż Microsoft upora się z usterką.

tomArz

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X