Podłączasz telefon do komputera z Windowsem 10? Uważaj, możesz stracić dane!

utrada-danych-windows-10

Przypadki utraty danych zanotowano na początku września w przypadku telefonów z systemem Android. Temat był dość głośny w niemieckich, ale też w polskich mediach.

Dotąd zgłoszenia dotyczyły m.in. Sony Xperii Z i Z5, Nokii 6, HTC U11, LG K8 i G%, Huawei Mate 9 i P8 Lite czy Motoroli Moto G3, ale też kilku innych. Ich właściciele podłączyli smartfony za pomocą kabla USB do komputerów z najnowszym Windowsem 10, by skopiować czy przenieść jakieś dane między folderami smartfonów. Podczas transmisji część danych znikała bezpowrotnie. Winien całego zamieszania jest najprawdopodobniej błąd w protokole MTP (Media Transfer Protocol), a sprawę już zgłoszono do Microsoftu.

Mała podpowiedź dla tych, którzy mają smartfona i Windowsa 10 – jeśli najpierw przeniesiecie wszystkie dane na komputer, a dopiero później – do właściwych folderów na telefonie. Będą bezpieczne. Tymczasem czekamy, aż Microsoft upora się z usterką.

tomArz

Zapisz się do newslettera
i nie przegap żadnej nowinki technologicznej!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Blog Przenośne

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych na Twój adres email. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych i marketingowych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X