Kości pamięci 1 TB do urządzeń mobilnych

samsung pamięć 1tb

Samsung zamierza produkować superszybkie kości pamięci przeznaczone do urządzeń mobilnych. Fizyczna pamięć, którą chcą zaoferować Koreańczycy, to odejście od powszechnego trendu korzystania z pojemności chmury.

Nowe układy scalone

Po zaprezentowanej przed rokiem pamięci fizycznej eUFS (Universal Flash Storage) 512 GB, obecną w Galaxy Note 9, Samsung przedstawił kolejną, piątą już generację układu scalonego, który daje możliwość załadowania 1 TB danych. Chip eUFS 2.1 ma taką samą wielkość jak wcześniejsza wersja 512 GB (11,5 × 13 mm), ale opiera się na 16-warstwowych pamięciach flash V-NAND.

Czemu nie chmura?

No, właśnie, to pytanie zadają sobie wszyscy. Gdy inni giganci kierują się z przechowywaniem danych raczej do chmury, Samsung prezentuje kolejne pamięci fizyczne. I po co komu 1 TB w smartfonie? Nawet jeśli jest maniakiem gier albo nagrywa filmy o wszystkim, co robi, to i tak…  sporo tego trzeba, żeby wypełnić pamięć o pojemności terabajta. Ale… nie da się ukryć, że taka pamięć pozwoli na dużo łatwiejsze nagrywanie i bezproblemowe przechowywanie dużych ilości wideo w 4K. Czy to jest przyszłość urządzeń mobilnych? Trudno dziś wyrokować. Poczekamy, zobaczymy…

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X