Samsung pracuje nad połowę bardziej pojemną baterią

Baterie-samsung-szybkie-ladowanie-12-min

Ładowanie do pełna w 12 minut, o połowę większa pojemność przy tych samych gabarytach, jakie mają obecne baterie litowo-jonowe i nareszcie wykorzystany na masową skalę grafen! Takie wieści płyną z Korei, a konkretnie z Samsung Advance Institute of Technology, który opracowuje innowacje koreańskiego giganta.

O grafenie, którego metodę produkcji na skalę przemysłową, opatentowali Polacy, pisaliśmy na naszym blogu nie raz. Tym bardziej cieszy fakt, że do upowszechnienia baterii opartych na tym komponencie coraz bliżej.

Nowa bateria Samsunga ma być nie mniej trwała niż obecne, a więc kilkaset cykli ze sprawnością ponad 70 proc., ale w przeciwieństwie do obecnych ogniw litowo-jonowych, ma pracować w temperaturze 60 stopni, co oznacza, że nie tylko będzie mogła być dłużej wystawiona na słońce, ale też – znajdzie zastosowanie w samochodach.

tomArz

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X