Nowy Jork naładowany pozytywnie

naladuj-sie-pozytywnie-mariusz-kedzierski

Mariusz Kędzierski, niepełnosprawny artysta, którego razem z Wami wspieramy, spełnił marzenie swojego życia. Wszystko dzięki klientom przenosne.pl, którzy robiąc u nas zakupy, dokładali swoją pozytywną energię (i pieniądze) do całej akcji.

Dokładnie 12 maja w nowojorskiej Caelum Gallery na Manhattanie odbył się wernisaż jego prac, który odwiedziło ponad 100 osób! – Jestem bardzo szczęśliwy! To najważniejszy do tej pory dzień w moim życiu – mówił Mariusz tuż po wystawie.

Przypomnijmy, że od ponad roku przenosne.pl współpracują z Mariuszem, a wszystko zaczęło się od… żarówki. – Zobaczyliśmy na filmie, jak pozbawiony rąk artysta rysuje żarówkę, która bardzo nam przypadła do gustu jako pewien symbol – opowiada Jacek Jaroszuk, prezes firmy ICO, właściciela przenosne.pl. Od tamtej pory śledzimy jego karierę i rozwój. – Mariusz jest tak pozytywną osobą, że właśnie z tej pozytywne energii, którą emanuje, zrodził się pomysł akcji „Naładuj się pozytywnie” – dodaje prezes. – Postanowiliśmy pomóc mu spełnić jego największe marzenie, jakim jest wystawa w Nowym Jorku. Dla niego było to zbyt kosztowne, więc postanowiliśmy część pieniędzy ze sprzedaży naszych urządzeń przeznaczyć właśnie na ten cel.

We wrześniu zeszłego roku Mariusz poleciał do Nowego Jorku, gdzie odwiedzał galerie i pokazywał swoje prace. Nawiązał wiele kontaktów i udało się! Pomógł mu jeszcze ktoś.

Ksiądz Paweł z jednej z nowojorskich parafii, którego poznałem we wrześniu, bardzo zaangażował się w pomoc w realizacji mojego marzenia – opowiada artysta. – To dzięki niemu Caelum Gallery zainteresowała się moimi rysunkami i zaproponowała zorganizowanie wystawy.

Kim jest Mariusz Kędzierski?

To urodzony w 1992 r. bez rąk polski artysta rysownik. Mieszka w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Jego talent został odkryty, kiedy miał zaledwie trzy lata. Rysował i malował aż do dwunastego roku życia, kiedy na kilka lat zaprzestał realizowania swojej pasji. Jednak po jednej z operacji, pod koniec 2008 roku, wrócił do rysowania.

Od tamtej pory tworzy, głównie portrety. Jego rysunki zostały sprzedane do wielu krajów, m.in. USA, Wielkiej Brytanii czy Korei Południowej. Jedna z jego prac trafiła także na okładkę płyty wydanej w Stanach Zjednoczonych.

Mariusz jest samoukiem, ale przez trzy miesiące studiował na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na wydziale wystroju wnętrz. Jest jednym z podopiecznych Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.

W październiku 2013 roku zdobył 2. nagrodę w międzynarodowym konkursie Best Global Artist Award Vienna 2013. W grudniu 2015 roku otrzymał Nagrodę Publiczności w ogólnopolskim plebiscycie “Człowiek bez barier 2015”.

Od 2015 roku Mariusz Kędzierski motywuje innych, spotykając się z nimi i rozmawiając o przekraczaniu własnych barier, często znajdujących się wyłącznie w głowie. W 2016 roku wystąpił m.in. w Tajwanie. Podczas takich spotkań pokazuje osobom, które szukają swojej drogi życiowej, jak proste, dzięki właściwemu nastawieniu, jest jej znalezienie. I jak niesamowite, mimo ograniczeń, może być życie. Wystarczy te ograniczenia pokonać.

O wyjątkowym talencie Mariusza możecie przekonać się zaglądając do naszej galerii na www.przenosne.pl. Znajdziecie w niej jego prace, a także zdjęcia jego samego w różnych miejscach, w których realizuje swoją pasję. Jeśli Was zainteresuje, zapraszamy po więcej na mariuszkedzierski.net. A jeśli tak jak my uważacie, że warto śledzić jego karierę i ciekawe życie, polubcie jego fanpage: www.facebook.com/mariusz.kedzierski.75 . A warto!

Poniżej możecie zobaczyć Vlog Mariusza, który w kilku minutach podsumowuje swój wielki dzień wystawy.

#naladujsiepozytywnie

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X