Laptop z baterią na 20 godzin pracy!

20h-pracy-na-baterii

20 godzin pracy z laptopem bez ładowania? Marzenie powoli staje się rzeczywistością, i to nie dzięki Apple’owi, jak bym sobie wymarzyła, a dzięki Asusowi i HP, które niedawno zaprezentowały nowe laptopy, mogące właśnie tak długo pracować bez ładowania.

Mowa o ASUS NovaGo i HP Envy x2 z mobilnymi układami Qualcomma, wyposażonych w system Windows 10 (z możliwością bezpłatnego update’u do Windows 10 Pro) i układy ARM, które dbają o ich wydajność. Ponadto obydwa laptopy są wyposażone w mobilne układy Snapdragon 835. Wszystko to sprawia, że jeden i drugi mogą pracować bez ładowania nawet 22 godziny!

hpenvy-x2-asus-novago

Co wyróżnia ASUS NowaGo oraz HP Envy X2?

ASUS NovaGo wyposażony został w dotykowy ekran Full HD o przekątnej 13.3 cala. Jest to jednocześnie laptop konwertowalny, oferujący wsparcie dla rysika ASUS Pen. Snapdragon 835 sparowano w nim z 8 GB pamięci RAM i dyskiem SSD o pojemności 256 GB.

HP Envy x2 ma 12.3-calowy ekran WUXGA+, który jest chroniony szkłem Gorilla Glass 4. Snapdragon 835 także i w tym przypadku współpracuje z 8 GB pamięci RAM. Dysk SSD ma pojemność 256 GB.

Ciekawa jest waga obydwu laptopów. ASUS ma 1,38 kg, a HP – zaledwie 698 g (bez klawiatury). To właśnie HP Nova Go zapewnia aż 22 godziny pracy bez ładowania. Wynik HP to ok. 20 godzin. Oba czasy mierzono na podstawie ciągłego odtwarzania wideo.

anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X