Powstaje projekt europejskie sieci ultraszybkiego ładowania aut elektrycznych

MEGA-E-Europejski-projekt-szybkich-ladowarek

MEGA-E to nazwa współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej sieci ładowarek do samochodów elektrycznych zlokalizowanych w 20 krajach naszego kontynentu, w tym w Polsce. Właśnie rozpoczęły się prace projektowe, które prowadzą Allego i Fortum Charge & Drive.

322 ultraszybkie ładowarki samochodowe

Obie spółki zajmują się rozwojem i eksploatacją infrastruktury ładowania na terenie Europy. We wrześniu 2017 r. podpisały list intencyjny o współpracy na rzecz stworzenia na całym kontynencie zintegrowanego i bezproblemowego systemu ładowania samochodów elektrycznych. Sieć ma powstać na obszarach miejskich i wzdłuż autostrad. W planach jest uruchomienie 322 ultraszybkich ładowarek oraz 27 inteligentnych e-hubów w 20 krajach europejskich, w tym w Polsce. Projekt MEGA-E został zatwierdzony do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Bezemisyjne podróżowanie w miastach

Około 70 proc. ruchu drogowego w Europie odbywa się w obszarach miejskich, gdzie wpływ dwutlenku węgla na codzienne życie jest największy. Dzięki sieci ładowania MEGA-E prowadzamy kilka form e-mobilności i wspieramy bezemisyjne podróżowanie nie tylko w obrębie dużych miast, ale także między nimi. Unikalna idea e-hubów polega na udostępnianiu wielu rozwiązań obsługujących różne standardy, aby naładować pojazdy elektryczne w jednym miejscu. Dzięki temu e-huby będą efektywnie pływały zarówno na system energetyczny, jak i mobilność – mówi Anja van Niersen, CEO Allego.

ultraszybkie ładowarki samochodowe projekt europejski polska stacje ładowania

Kiedy finansowanie?

W ramach wspólnego programu, Allego będzie kontynuować rozwój stacji ładowania w Europie Centralnej, a Fortum Charge & Drive w państwach nordyckich. Realizacja projektu rozpocznie się po zatwierdzeniu jego finansowania, co ma nastąpić w pierwszej połowie 2018 roku. Realizacja projektu rozpocznie się w Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Holandii, Norwegii, Polsce, Szwecji i Wielkiej Brytanii oraz na Łotwie i Litwie.

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X