Powstaje projekt europejskie sieci ultraszybkiego ładowania aut elektrycznych

MEGA-E-Europejski-projekt-szybkich-ladowarek

MEGA-E to nazwa współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej sieci ładowarek do samochodów elektrycznych zlokalizowanych w 20 krajach naszego kontynentu, w tym w Polsce. Właśnie rozpoczęły się prace projektowe, które prowadzą Allego i Fortum Charge & Drive.

322 ultraszybkie ładowarki samochodowe

Obie spółki zajmują się rozwojem i eksploatacją infrastruktury ładowania na terenie Europy. We wrześniu 2017 r. podpisały list intencyjny o współpracy na rzecz stworzenia na całym kontynencie zintegrowanego i bezproblemowego systemu ładowania samochodów elektrycznych. Sieć ma powstać na obszarach miejskich i wzdłuż autostrad. W planach jest uruchomienie 322 ultraszybkich ładowarek oraz 27 inteligentnych e-hubów w 20 krajach europejskich, w tym w Polsce. Projekt MEGA-E został zatwierdzony do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej.

Bezemisyjne podróżowanie w miastach

Około 70 proc. ruchu drogowego w Europie odbywa się w obszarach miejskich, gdzie wpływ dwutlenku węgla na codzienne życie jest największy. Dzięki sieci ładowania MEGA-E prowadzamy kilka form e-mobilności i wspieramy bezemisyjne podróżowanie nie tylko w obrębie dużych miast, ale także między nimi. Unikalna idea e-hubów polega na udostępnianiu wielu rozwiązań obsługujących różne standardy, aby naładować pojazdy elektryczne w jednym miejscu. Dzięki temu e-huby będą efektywnie pływały zarówno na system energetyczny, jak i mobilność – mówi Anja van Niersen, CEO Allego.

ultraszybkie ładowarki samochodowe projekt europejski polska stacje ładowania

Kiedy finansowanie?

W ramach wspólnego programu, Allego będzie kontynuować rozwój stacji ładowania w Europie Centralnej, a Fortum Charge & Drive w państwach nordyckich. Realizacja projektu rozpocznie się po zatwierdzeniu jego finansowania, co ma nastąpić w pierwszej połowie 2018 roku. Realizacja projektu rozpocznie się w Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Holandii, Norwegii, Polsce, Szwecji i Wielkiej Brytanii oraz na Łotwie i Litwie.

Anoda

Zapisz się do newslettera
i nie przegap żadnej nowinki technologicznej!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Blog Przenośne

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych na Twój adres email. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych i marketingowych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X