Składany smartfon od Samsunga pojawi się w sprzedaży

składany smartfon samsung

Składany smartfon, którego wprowadzenie na rynek zapowiadał już od dłuższego czasu Samsung, został zaprezentowany na tegorocznych targach CES. Niestety, prezentacja dotyczyła tylko niewielkiej grupki VIP-ów. Co nieco jednak udało „przemycić” w świat.

Smartfon i tablet w jednym

Składany smartfon ma 7,3-calowy, elastyczny wyświetlacz OLED, który – według przecieków – można składać w obie strony. Złożony do wewnątrz ma mieć grubość 0,1 mm, zaś gdy złożymy go do zewnątrz – 0,5 mm. Żywotność tego wyświetlacza ma dochodzić, wg producenta, do 200 tys. cykli składania i rozkładania.

 

Samsung Galaxy Wind

Samsung Galaxy Wind fot. concept-phones.com

Kto wygra wyścig?

Nad podobną technologią pracuje też LG, która na tych samych targach zaprezentowała z kolei zwijany 65-calowy telewizor. Wygląda jednak na to, że Samsung szybciej wdroży smartfon do masowej produkcji i sprzedaży.

Po piętach Samsungowi depczą też Chińczycy. Tamtejsza firma ZTE pokazała niedawno składany smartfon z podwójnym ekranem, który po rozłożeniu ma przekątną 6,75 cala. Okazuje się, jednak, że prototyp o nazwie ZTE Axon M składa się z dwóch ekranów o przekątnej 5,2 cala każdy, co oznacza, że nie jest to jeden elastyczny ekran, nad którym pracuje Samsung.

Prawdziwa technologia przyszłości

Jeśli wierzyć materiałowi, który południowokoreański koncern zaprezentował na targach CES pięć lat temu, już wkrótce w naszych rękach pojawi się prawdziwa technologia przyszłości, a hasło z filmu Samsunga – Today’s components – tomorrow’s possibility (dzisiejsze komponenty – jutrzejsze możliwości) staje się właśnie faktem.

tomArz