Aplikacje z wideorejestratorem – Przegląd

aplikacje-za-wideorejestratory

Wideorejestratory w samochodach stają się coraz popularniejsze. To idealne narzędzie, by zabezpieczyć się np. przed niewłaściwą oceną winnego w trakcie kolizji drogowej. Zapis z samochodowego „monitoringu” jest uważany za dowód w takich sprawach, więc łatwiej i szybciej udowodnimy swoją rację. Zakup dobrego wideorejestratora to wydatek nawet kilkuset złotych. Ale są już aplikacje, które potrafią zamienić w wideorejestrator Twój własny smartfon.

W Polsce jedną z bardziej popularnych jest Yanosik, ale są jeszcze inne, warte uwagi. Oto ich przegląd:

AutoKam

Prosta appka, która służy do rejestrowania przebiegu jazdy w wybranej przez nas jakości. Nagrania wykonuje w postaci 5-minutowych fragmentów, kiedy jednak wykryje kolizję, wypadek czy inne zdarzenie drogowe, automatycznie zapisze całą partię materiału z tego zdarzenia. Każde zapisane nagranie będzie mieć informacje, takie jak prędkość, lokalizacja, data i godzina. Co ciekawe, Auto Kam jako jedyna z ujętych tutaj aplikacji, będzie działać również na dużo starszych smartfonach.

auto-kam-aplikacja-wideorejestrator

Aplikacja wideorejestrator AutoKam

Road Recorder

Kolejna aplikacja to Road Recorder. Ta prosta aplikacja nie zbiera danych o trasie, jak dwie powyższe, ale jest rejestratorem, który oferuje zapisywanie nagrań w chmurze. To ważne, bo dzięki temu nie trzeba się martwić zapchaniem pamięci w telefonie. W programie możesz ustawić automatyczny zapis nagrania z każdej zakończonej podróży lub wysłanie go na maila. Jeśli chodzi o pozostałe możliwości wideorejestratora, są podobne jak w przypadku Yanosika i Ryśka. Włącznie z wykrywaniem zdarzeń niebezpiecznych i ich automatycznym zapisem.

Road-Recorder-aplikacja-wideorejestrator

Aplikacja wideorejestrator Road Recorder

DailyRoads Voyager

To także wideorejestator, jednak z wymienionych trzech ma najwięcej przydatnych funkcji. Możesz w nim np. określić, jak długie okresy ma nagrywać, jeśli wykryje niebezpieczne zdarzenie, możesz wybrać partie liczone w minutach lub sekundach. Aplikacja sama automatycznie zapisze wybraną część nagrania, jeśli wykryje zdarzenie. Zapisze też film lub wykona zdjęcia, jeśli będziemy tego chcieli. Uruchamiamy tę funkcję za pomocą przycisku w interfejsie.

Po typowych aplikacjach-wideorejestatorach czas na jeszcze dwie, które znane są z całkiem innej funkcji, jednak mogą się również stać wideorejestratorami. To swojsko brzmiące Yanosik i Rysiek.

dailyroads-aplikacja-wideorejestrator

Aplikacja wideorejestrator DailyRoads

Yanosik

To znany polskim kierowcom i bardzo popularny system ostrzegania o zagrożeniach na drodze. Choć Yanosik ma za zadanie przede wszystkim dostarczać nam informacje o tym, co aktualnie dzieje się na drodze (kontrole, wypadki, roboty drogowe), ma również funkcję wideorejestratora. Uruchamia się go bardzo łatwo – za pomocą jednego przycisku i natychmiast zaczyna nagrywać przebieg naszej jazdy.

W aplikacji możesz ustawić m.in. jakość zdjęć i nagrań. Możesz też zdalnie wywołać zapis części materiały w pamięci. Jeśli aplikacja wykryje niebezpieczne zdarzenie drogowe, zapisze się ono w pamięci automatycznie.

yanosik-aplikacja-wideorejestrator

Aplikacja wideorejestrator Yanosik

Rysiek

Nazwana popularnym polskim imieniem aplikacja, podobnie jak Yanosik, dostarcza kierowcom informacje o tym, co się dzieje na drodze, którą jadą. Tak samo jak powyższy, informacje te czerpie od innych kierowców oraz na rozmowach z CB-radia. Rysiek również ma funkcję wideorejestratora, i to bardzo dobry. Umożliwia np. zmianę jakości nagrywanych przez aplikację filmów czy zdjęć oraz zapis części przebiegu jazdy. Rysiek, podobnie jak inne tego typu aplikacje, w sytuacji niebezpiecznej dla kierującego rozpozna i automatycznie zapisze nagranie z np. kolizji czy wypadku. W odróżnieniu od Yanosika, którego interfejs nie należy do najciekawszych, ma bardzo przyjemny wygląd.

Rysiek-aplikacja-wideorejestrator

Aplikacja wideorejestrator Rysiek

I na koniec jeszcze kilka zdań podsumowania. Zarówno kupując typowy wideorejestrator, jak też korzystając z aplikacji zainstalowanej na smartfonie, pamiętajmy o dwóch rzeczach. Pierwsza to pamięć, która pomieści zapisywane przez nas nagrania. Oczywiście, możemy ją regularnie czyścić, ale trasy bywają różnej długości, lub możemy wybrać Road Recorder, który zapisuje nagrania w chmurze. Jeśli jednak nie, to warto zadbać o dodatkową pamięć w telefonie. Druga rzecz to stałe zasilanie – zwłaszcza przy długich trasach jest to istotny element, bo tak aktywne aplikacje mocno obciążają smartfony. Jeśli nie masz jeszcze sprzętu do ładowania w swoim aucie, to koniecznie zobacz świetne ładowarki dostaniesz na sklepie przenosne.pl.

tomArz

PS Jeśli korzystacie z aplikacji z wideorejestratorami, koniecznie podzielcie się wrażeniami 🙂

foto: play.google.com

Zapisz się do newslettera
i nie przegap żadnej nowinki technologicznej!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Blog Przenośne

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych na Twój adres email. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych i marketingowych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X