Aplikacje z wideorejestratorem – Przegląd

aplikacje-za-wideorejestratory

Wideorejestratory w samochodach stają się coraz popularniejsze. To idealne narzędzie, by zabezpieczyć się np. przed niewłaściwą oceną winnego w trakcie kolizji drogowej. Zapis z samochodowego „monitoringu” jest uważany za dowód w takich sprawach, więc łatwiej i szybciej udowodnimy swoją rację. Zakup dobrego wideorejestratora to wydatek nawet kilkuset złotych. Ale są już aplikacje, które potrafią zamienić w wideorejestrator Twój własny smartfon.

W Polsce jedną z bardziej popularnych jest Yanosik, ale są jeszcze inne, warte uwagi. Oto ich przegląd:

AutoKam

Prosta appka, która służy do rejestrowania przebiegu jazdy w wybranej przez nas jakości. Nagrania wykonuje w postaci 5-minutowych fragmentów, kiedy jednak wykryje kolizję, wypadek czy inne zdarzenie drogowe, automatycznie zapisze całą partię materiału z tego zdarzenia. Każde zapisane nagranie będzie mieć informacje, takie jak prędkość, lokalizacja, data i godzina. Co ciekawe, Auto Kam jako jedyna z ujętych tutaj aplikacji, będzie działać również na dużo starszych smartfonach.

auto-kam-aplikacja-wideorejestrator

Aplikacja wideorejestrator AutoKam

Road Recorder

Kolejna aplikacja to Road Recorder. Ta prosta aplikacja nie zbiera danych o trasie, jak dwie powyższe, ale jest rejestratorem, który oferuje zapisywanie nagrań w chmurze. To ważne, bo dzięki temu nie trzeba się martwić zapchaniem pamięci w telefonie. W programie możesz ustawić automatyczny zapis nagrania z każdej zakończonej podróży lub wysłanie go na maila. Jeśli chodzi o pozostałe możliwości wideorejestratora, są podobne jak w przypadku Yanosika i Ryśka. Włącznie z wykrywaniem zdarzeń niebezpiecznych i ich automatycznym zapisem.

Road-Recorder-aplikacja-wideorejestrator

Aplikacja wideorejestrator Road Recorder

DailyRoads Voyager

To także wideorejestator, jednak z wymienionych trzech ma najwięcej przydatnych funkcji. Możesz w nim np. określić, jak długie okresy ma nagrywać, jeśli wykryje niebezpieczne zdarzenie, możesz wybrać partie liczone w minutach lub sekundach. Aplikacja sama automatycznie zapisze wybraną część nagrania, jeśli wykryje zdarzenie. Zapisze też film lub wykona zdjęcia, jeśli będziemy tego chcieli. Uruchamiamy tę funkcję za pomocą przycisku w interfejsie.

Po typowych aplikacjach-wideorejestatorach czas na jeszcze dwie, które znane są z całkiem innej funkcji, jednak mogą się również stać wideorejestratorami. To swojsko brzmiące Yanosik i Rysiek.

dailyroads-aplikacja-wideorejestrator

Aplikacja wideorejestrator DailyRoads

Yanosik

To znany polskim kierowcom i bardzo popularny system ostrzegania o zagrożeniach na drodze. Choć Yanosik ma za zadanie przede wszystkim dostarczać nam informacje o tym, co aktualnie dzieje się na drodze (kontrole, wypadki, roboty drogowe), ma również funkcję wideorejestratora. Uruchamia się go bardzo łatwo – za pomocą jednego przycisku i natychmiast zaczyna nagrywać przebieg naszej jazdy.

W aplikacji możesz ustawić m.in. jakość zdjęć i nagrań. Możesz też zdalnie wywołać zapis części materiały w pamięci. Jeśli aplikacja wykryje niebezpieczne zdarzenie drogowe, zapisze się ono w pamięci automatycznie.

yanosik-aplikacja-wideorejestrator

Aplikacja wideorejestrator Yanosik

Rysiek

Nazwana popularnym polskim imieniem aplikacja, podobnie jak Yanosik, dostarcza kierowcom informacje o tym, co się dzieje na drodze, którą jadą. Tak samo jak powyższy, informacje te czerpie od innych kierowców oraz na rozmowach z CB-radia. Rysiek również ma funkcję wideorejestratora, i to bardzo dobry. Umożliwia np. zmianę jakości nagrywanych przez aplikację filmów czy zdjęć oraz zapis części przebiegu jazdy. Rysiek, podobnie jak inne tego typu aplikacje, w sytuacji niebezpiecznej dla kierującego rozpozna i automatycznie zapisze nagranie z np. kolizji czy wypadku. W odróżnieniu od Yanosika, którego interfejs nie należy do najciekawszych, ma bardzo przyjemny wygląd.

Rysiek-aplikacja-wideorejestrator

Aplikacja wideorejestrator Rysiek

I na koniec jeszcze kilka zdań podsumowania. Zarówno kupując typowy wideorejestrator, jak też korzystając z aplikacji zainstalowanej na smartfonie, pamiętajmy o dwóch rzeczach. Pierwsza to pamięć, która pomieści zapisywane przez nas nagrania. Oczywiście, możemy ją regularnie czyścić, ale trasy bywają różnej długości, lub możemy wybrać Road Recorder, który zapisuje nagrania w chmurze. Jeśli jednak nie, to warto zadbać o dodatkową pamięć w telefonie. Druga rzecz to stałe zasilanie – zwłaszcza przy długich trasach jest to istotny element, bo tak aktywne aplikacje mocno obciążają smartfony. Jeśli nie masz jeszcze sprzętu do ładowania w swoim aucie, to koniecznie zobacz świetne ładowarki dostaniesz na sklepie przenosne.pl.

tomArz

PS Jeśli korzystacie z aplikacji z wideorejestratorami, koniecznie podzielcie się wrażeniami 🙂

foto: play.google.com

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X