Google Maps w trakcie pandemii

przenosnepl_logo aplikacji google maps na smartfonie

Google Maps co rusz wdraża różne funkcje mające ułatwić nam nie tylko podróżowanie, ale też codzienne życie. Nie tak dawno pisałam o tym, że mapy oferowane użytkownikom będą jeszcze bardziej szczegółowe. Dziś o kolejnej nowości – natężeniu ruchu w sklepach.

Pandemiczne nowości w Mapach Google

Pandemia koronawirusa niestety nie odpuszcza i inspiruje wiele zmian nie tylko w urządzeniach, ale też w aplikacjach. Google Maps są sukcesywnie wzbogacane o różnego rodzaju użyteczne nowości. Ich celem jest przede wszystkim ułatwienie nam życia w trudnych warunkach epidemii. Jedną z nich są informacje o COVID-19, które można włączyć jako tzw. warstwę, podobnie jak do tej pory m.in. natężenie ruchu, widok satelitarny czy trasy rowerowe.

Jak to zrobić?[1]

Należy w telefonie włączyć Mapy Google i kliknąć w ikonę warstw. Następnie wybrać Dane o COVID-19. Zobaczymy tu pokazuje średnią liczbę nowych przypadków koronawirusa na 100.000 osób z ostatnich 7 dni oraz informację, czy liczba przypadków maleje, czy wzrasta. Dane odczytujemy na podstawie wyświetlanych kolorów:

  • Szary: mniej niż 1 przypadek
  • Żółty: 1-10 przypadków
  • Pomarańczowy: 10-20 przypadków
  • Ciemnopomarańczowy: 20-30 przypadków
  • Czerwony: 30-40 przypadków
  • Ciemnoczerwony: powyżej 40 przypadków

Inne pomocne nowości

W związku z pandemią Google Maps wprowadziły też bardziej szczegółowe informacje na temat funkcjonowania firm (np. o tym, czy firma jest otwarta i czy pracuje w niestandardowych godzinach), powiadomienia o transporcie publicznym pod kątem natężenia ruchu i stopnia zatłoczenia np. na danej stacji, wyszukiwanie restauracji z opcją na wynos i z dostawą (aplikacja wyświetla szczegółowe informacje, jakie formy korzystania z posiłków dostępne są w danym punkcie gastronomicznym).

Kolejna nowość to znajdowanie i rezerwowanie usług online, np. zajęć fitness – jeśli klub świadczący takie usługi ma opcję zajęć online i dodał taką informację, będzie możliwa rezerwacja za pośrednictwem Google.

Znajdź najmniej zatłoczony sklep

Najświeższa nowość Google Maps to możliwość porównania kilku sklepów w naszej okolicy pod kątem natężenia ruchu w nich. Dzięki temu możemy wybrać ten, w którym spotkamy jak najmniejszą liczbę klientów, a co za tym idzie – możemy zwiększać swoje bezpieczeństwo w obliczu koronawirusa. Ponadto mapy poinformują nas także o tym, czy i jakie dodatkowe procedury bezpieczeństwa obowiązują w danym sklepie.

Nowości pojawiają się sukcesywnie, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość, jeśli jeszcze do Ciebie nie dotarły.

Anoda


[1]Źródło: https://support.google.com/maps/answer/9795160?hl=pl

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X