Będzie Google Assistant po polsku?

google-asystent-po-polsku-inteligentny-glosnik

Nie tak dawno pisałam, że polszczyzna może być barierą we wdrożeniu w Polsce asystenta Google. Ale w elektronice wszystko potrafi zmieniać się jak w kalejdoskopie. Niedawno Vadim Makarenko, redaktor serwisu BIQdata, zamieścił na Twitterze zdjęcie, które wywołało wiele spekulacji w tym temacie.

News czy fake news?

Makarenko, powołując się na informację zasłyszaną na konferencji Google Digital News Initiative, napisał: „Asystent głosowy Google zacznie mówić po polsku w 2018. Spójrzcie na mapę lokalizacji w 2018”. Pod wpisem jest wiele entuzjastycznych komentarzy, ale pojawiają się też wątpliwości. Jeden z komentujących pisze: „Na pewno chodzi o język, a nie zdjęcie blokady regionalnej? W sensie, że z Assistanta będzie można korzystać w Polsce, ale po angielsku”. Większość jednak uważa, że polski asystent stanie się jednak faktem.

google-asistant-ok-google

Co na to Google Polska?

I choć Google Polska nie potwierdza tej informacji i nie potrafi podać żadnej konkretnej daty, to faktycznie zapewnia, że trwają bardzo intensywne prace nad tym, aby Google Assistant był dostępny w jak największej liczbie języków. Czy będzie wśród nich polski? Wiele na to wskazuje, choć nadal jest to w sferze spekulacji.

O to tyle krzyku?

Jak pewnie pamiętacie z mojego tekstu na temat Amazon Alexy, Asystent Google jest jednym z dających najszersze możliwości asystentów głosowych, jakie są obecnie dostępne na rynku. O zaletach takiego asystenta pisałam przy okazji Alexy, ale warto przypomnieć kilka z nich:

  •  jest zdolny do prowadzenia z nami „rozmowy” – przyjmuje i rozumie nawet najbardziej zawiłe zdania, jest więc pewnego rodzaju towarzyszem,
  • potrafi opisać pogodę zarówno w miejscu, w jakim się znajdujemy, jak też w dowolnym miejscu na świecie,
  • zamówi pizzę czy zrobi listę zakupów,
  • możesz z nim pogadać o sztuce, nauce i zapytać o odległość od Ziemi do Słońca,
  • poda Ci wiadomości z całego świata,
  • przeczyta Ci książkę zapisaną w Kindle’u albo puści audiobooka.

Elektroniczni asystenci to nie tylko towarzysze. To także idealne rozwiązania dla inteligentnych domów. Wyobraźcie sobie tylko, że wyjeżdżacie i zostawiacie dom pod taką opieką. Wracacie, a tu ogrzewanie włączone, z głośnika leci przyjemna muzyka, a do drzwi puka dostawca pizzy…

Ja tak chcę! A Wy?

Anoda

Zapisz się do newslettera
i nie przegap żadnej nowinki technologicznej!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Blog Przenośne

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych na Twój adres email. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych i marketingowych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X