7 pomysłów co zrobić ze starym telefonem

7-pomyslow-na-starego-smartfona

Jak wiecie, ekologia to mój konik. Kiedyś już pisałam o tym, co zrobić ze starymi sprzętami, żeby ich nie wyrzucać na śmietnik (co zresztą jest zabronione). Dzisiaj garść kreatywnych pomysłów na to, co można zrobić ze starym smartfonem, który jeszcze działa, ale którego już nie używamy.

1. Kalendarz biurkowy

Wystarczy jakakolwiek aplikacja z kalendarzem oraz stacja dokująca, żeby telefon ustawić pionowo, albo poziomo, a Wasz stary smartfon albo tablet stanie się… biurkowym kalendarzem. Można go zintegrować z innymi naszymi urządzeniami i wówczas stale mamy pod ręką otwarty kalendarz bez konieczności klikania, przełączania i przeszukiwania.

kalendarz-na-biurko-stary-telefon

2. Stała nawigacja samochodowa

Dokup uchwyt na szybę i zaopatrz starego smartfona w stałe źródło zasilania, a w mgnieniu oka będziesz miał nawigację samochodową. Jeszcze tylko karta SIM, żeby telefon miał połączenie z Internetem i wybór aplikacji nawigacyjnej. Tutaj mogę z czystym sumieniem polecić Google Maps, bo nawet na moim iPhonie, który ma systemową nawigację, wolę korzystać z aplikacji Googla.

3. Kamera sieciowa

Taki stary smartfon może też być stale włączoną kamerą. A dzięki aplikacji IP Webcam można obraz z niej oglądać na innym urządzeniu. Może więc posłużyć jako domowej roboty elektroniczna niania. Albo monitoring, bo obraz może nie tylko być przesyłany przez wspólną sieć Wi-Fi, ale też przez chmurę, dzięki czemu możemy np. sprawdzić, co się dzieje w domu, kiedy jesteśmy w podróży 😉 Co ważne, kamera telefonu działa też wtedy, gdy wyświetlacz jest wygaszony.

kamera-stacjonarna-z-telefonu-komorkowego

4. Wideorejestrator

Zainstaluj w starym smartfonie odpowiednią aplikację, a będziesz miał samochodowy wideorejestrator. Co więcej, jeśli wybierzesz aplikację, taką jak np. Yanosik czy Rysiek, która ma jednocześnie funkcję informowania o sytuacji na drodze, zyskasz dwa w jednym! I jak tanio!

5. Cyfrowa ramka do zdjęć

Stary tablet można łatwo zamienić w cyfrową ramkę do zdjęć. Połączenie go z innym urządzeniem przez Bluetooth da Wam możliwość bezprzewodowego przesyłania zdjęć. A jeśli wybierzecie aplikację, która automatycznie synchronizuje zdjęcia i ma tryb pokazu slajdów (np. Zdjęcia Google), to zyskacie niepowtarzalną cyfrową ramkę.

cyfrowa-ramka-na-zdjecia-stary-telefon

6. Domowe centrum multimedialne

Kilka przewodów i Twój stary smartfon albo tablet może się zmienić w centrum multimedialne, które z łatwością podłączysz do głośników czy telewizora. Głośniki podłączysz zwykłym minijackiem. A telewizor – kablem HDMI. Możesz też zaopatrzyć się w Chromecasta, który zastąpi kable. I już możesz odtwarzać muzykę i filmy w jakości nieporównanie lepszej niż na telefonie.

7. Czujnik ruchu

Kolejne aplikacje łącznie z wbudowaną kamerą pozwolą ze starego smartfona zrobić czujnik ruchu. Umożliwi to aplikacja Motion Detector na Androida, którą można zakupić w sklepie Google Play. Wystarczy zainstalować ją i ustawić telefon stabilnie, tak aby obraz z kamery nie mógł być poruszony. Chodzi o to, żeby nie było fałszywych alarmów. Jeśli kamera wykryje jakikolwiek ruch, uruchomi się wybrany przez nas sygnał dźwiękowy.

Pomysłów na drugie życie starego smartfona czy tabletu jest w Internecie wiele. Jeśli lubicie ekologiczne rozwiązania, a jednocześnie nowinki technologiczne, to szukajcie i testujcie! I dzielcie się z nami swoimi pomysłami na drugie życie urządzeń.

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X