Zamiennik lepszy niż oryginalna bateria

Dlaczego warto kupować nieoryginalne baterie do laptopa i jak je wybierać?

Wielokrotnie piszemy na tym blogu o tym, że każdy akumulator ma określoną żywotność. Często laptop przeżywa dłużej niż zasilająca go bateria i co wtedy? Przywiązać się do kabla? To raczej mija się z określeniem „komputer przenośny”. I tak stajemy przed dylematem – inwestować w kupno oryginalnej czy zaoszczędzić i nabyć tańszą baterię zamienną (można jeszcze poddać baterię regeneracji, ale o tym napiszę więcej w innym poście). Tymczasem powiem od razu – nabyć zamiennik. Ale nie jest obojętne, jaki. I właśnie o tym chciałem dzisiaj napisać.

Jak wiadomo, Polak potrafi. A rynek zamienników w dobie Internetu jest przeogromny. Znalezienie taniej nieoryginalnej baterii pasującej do naszego laptopa jest tak proste, że aż żal nie skorzystać? I naprawdę warto, bo często zamienniki, zwłaszcza te markowe (tak! markowe, ale do tego jeszcze wrócę) nie różnią od oryginałów niczym poza ceną. Oczywiście, niższą. Niestety, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że

tańszy zamiennik to nie ten NAJtańszy zamiennik

Oryginalna bateria do laptopa potrafi kosztować kilkaset złotych. Poza tym mało kto, mając stary sprzęt, chce inwestować w oryginalne części do niego. Tu właśnie z pomocą przychodzi tańszy zamiennik baterii, którego cena zwykle zaczyna się od 100 zł. Oczywiście, może kosztować więcej, ale jeśli sprzedawca proponuje mniej, powinna Ci się zapalić ostrzegawcza lampka. Dlaczego?

Kluczem do wyboru zamiennika, który będzie równie dobry jak oryginał, są zastosowane przy jego produkcji ogniwa

Jeśli są to wysokiej jakości ogniwa znanych producentów, powiedzmy Samsunga, ZN, CJ, LG oraz Panasonic (najpopularniejsi producenci ogniw), istnieje prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z naprawdę dobrej jakości sprzętem. Tę jakość często potwierdza po prostu marka. Nie wiem, czy wiecie, ale dobre jakościowo zamienniki dorobiły się już swoich własnych marek, i to na rynku polskim. Wystarczy wymienić choćby Movano czy Mitsu, specjalistów w dziedzinie produkcji zamienników do urządzeń bezprzewodowych, ale tez własnych wysokiej jakości urządzeń, takich jak power banki, czy głośniki bluetooth.

Łatwość kupna tańszych zamienników może być złudna. Wchodząc na allegro znajdziecie od metra nieoryginalnych akumulatorów w cenach oscylujących wokół 50 zł (a bywa, że mniej!). Przestrzegam przed ich kupnem! Wyżej wymieniłem trzy markowe ogniwa stosowane w produkcji baterii. Oczywiście, różnią się między sobą jakością i żywotnością, ale wszystkie łączy to, że posiadają

certyfikaty gwarantujące spełnianie wysokich norm w procesie użytkowania.

Dlaczego to takie ważne? Ogólnie rzecz biorąc budowa baterii laptopa jest prosta. Nie powiem, że jak budowa cepa 😉 Ale jednak – nie jest to urządzenie bardzo skomplikowane. Jeśli więc producent stosuje w zamienniku oryginalne, dobrej jakości ogniwa, jest więcej niż pewne, że będzie on równie dobry jak oryginał. I dużo tańszy. Dla mnie wybór jest prosty 🙂

A co zrobić z zaoszczędzonymi pieniędzmi? Hmm… może kupić dwie zamienne baterie i być jeszcze bardziej mobilnym? Albo zainwestować w power bank i wozić dodatkową porcję energii ze sobą? A może Wy macie jakieś pomysły, na co wydać kasę zaoszczędzoną dzięki kupowaniu tańszych, dobrej jakości zamienników?

tomArz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X