Menu Windowsa bez kafelków?

Windows bez kafelków

Niedawno z Microsoftu wyciekła informacja o wewnętrznej wersji rozwojowej Windowsa. Wygląda na to, że potentat z Redmond zamierza zrezygnować z kafelków w menu Start. 

Windows – ikony zamiast kafelków

Informacja prawdopodobnie omyłkowo trafiła do użytkowników Windows Insider, specjalnego niejawnego programu testów systemu. Jego użytkownicy szybko wyłapali różne zmiany, w tym jedną z większych, bo dotyczącą wyglądu menu Start, które było całkowicie pozbawione dynamicznych kafelków. Zamiast tego pojawiają się klasyczne ikony oraz wydzielone miejsca na „sugerowane aplikacje”. W nowym menu widać jeszcze dodatkowy pasek wyszukiwania, umożliwiający dostęp do aplikacji i funkcji sieciowych.

Czy to Windows Lite?

Jak wynika z informacji Insidera, wygląd menu, który do nich trafił, wygląda jak niedokończony, a jego domyślna wersja to nadal znane kafelki Windows 10. Sam Microsoft nie potwierdza, żeby wygląd, który zobaczyła społeczność testowa, miał zostać udostępniony publicznie. Wygląda na to, że to, co widzieli, może być testową wersją menu Start dla systemu Windows Lite, nad którym pracuje amerykański potentat.

Kafelki Windowsa 10 niechciane?

Choć charakterystyczne kafelki Windowsa 10 to jego wyróżnik, to jednak wielu użytkowników wyłączało je. W sieci pełno jest tutoriali, jak to zrobić. Zatem możliwe, że Microsoft po prostu zrozumiał, że ta innowacja jednak się nie przyjęła, tak jak tego oczekiwano…

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X