LG Wing – smartfon z obrotowym ekranem

przenosnepl ręka w samochodzie dotyka wyświetlacza LG wing

LG Wing to nowość koreańskiego koncernu, która ma zostać zaprezentowana już jutro, 14 września, podczas specjalnej konferencji prasowej. Tak! Ekran smartfonu naprawdę się obraca!

Obrotowy ekran – co to znaczy?

No, właśnie. Mnie też było dość trudno to sobie wyobrazić. Bo przecież każdy smartfon można obrócić poziomo, aby np. obejrzeć wideo czy poziome zdjęcia w większym formacie. Jak to więc jest w LG Wing? Prezentuje to poniższy film.

Wygląda na to, że w zasadzie telefon będzie miał dwa ekrany – główny, który będzie można obrócić o 90 stopni względem drugiego, mniejszego, znajdującego się pod spodem. Stąd zapewne nazwa, gdyż w ten sposób powstaje coś na kształt skrzydła. Na zbliżonej zasadzie działało już kilka telefonów komórkowych, np. Nokia 6260 czy Samsung SGH-P940.

LG Wing – jakie parametry?

Dokładne dane na temat nowości LG nie są jeszcze znane. W sieci znalazłam jednak trochę przecieków. Jak podaje androidauthority.com za ET News, smartfon miałby być wyposażony w taki sam procesor, jak w LG Velvet, czyli Qualcomm Snapdragon 765, a więc nie najszybszy z dostępnych w telefonach tej marki. Szybszy jest np. Snapdragon 865. Niemniej 765 pozwalałby na obsługę sieci 5G, więc nie jest tak źle.

Według tego samego źródła główny ekran miałby mieć 6,8 cala, a współczynnik proporcji w drugim ekranie wynosiłby 1:1. Fakt, że telefon będzie miał dwa ekrany, a także mechanizm zawiasowy plus duża przekątna ekranu sprawia, że będzie to prawdopodobnie duży i dość ciężki model.

LG Wing miałby być wyposażony w potrójny aparat tylny z głównym sensorem 64 mpx.

LG – Projekt Explorer

Władze koncernu zapowiadają, że LG Wing to pierwszy produkt realizowany w ramach Projektu Explorer (Explorer Project), którego celem jest łamanie konwencji w kwestii produkcji urządzeń mobilnych, a także interakcji między nimi.

Cena pierwszej takiej nowości do najniższych nie należy, bo według znalezionych w sieci informacji ma wynosić 1000 dolarów. Cóż, poczekamy, zobaczymy. W sumie to już jutro!

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X