Dropshipping – doskonały pomysł na biznes

przenosne_dropshipping_movano_icopartners

Dropshipping to model biznesowy właściwie dla każdego. Jedyne dwa wymagania, jakie trzeba spełnić, to rejestracja działalności gospodarczej i budowa sklepu internetowego. Nie martwisz się ani o pakowanie towaru, ani o jego wysyłkę. A jeśli nawiążesz współpracę z dobrą, sprawdzoną hurtownią lub producentem, dostaniesz pełną integrację zarówno z systemami do fakturowania, formularzami importującymi pełną bazę produktów, jak i komplet materiałów marketingowych, takich jak zdjęcia, a nawet prezentacje produktów 360°. Czy to się opłaca? Sprawdźmy!

Dropshipping. Co to jest?

Najprostsza definicja to przeniesienie procesu pakowania i wysyłki sprzedawanego przez nas towaru na hurtownię albo producenta. Dzięki temu, prowadząc sklep internetowy i zarabiając na sprzedaży, nie musimy martwić się ani o wysyłkę zamówienia do klienta, ani o posiadanie własnego magazynu, ani też o to, czy mamy towar w magazynie. Wszystkim tym zajmuje się hurtownia lub producent sprzedawanego przez nas towaru.

Czy to się opłaca?

Czy dropshipping się opłaca – to częste pytanie, które zadają sobie osoby zainteresowane. Zacznijmy od najważniejszej korzyści finansowej – za towar, który sprzedajesz, nie płacisz, dopóki faktycznie go nie sprzedaż. Oznacza to bardzo niskie ryzyko inwestycyjne i w ogóle – niski wkład własny, ograniczający się w zasadzie do zbudowania sklepu internetowego i skutecznego promowania asortymentu. Jeśli więc zaczynasz swoją przygodę z handlem internetowym, to idealny model dla Ciebie. 

Dropshipping. Na czym się zarabia?

Dokładnie na tym, na czym zarabiają zwykłe sklepy. Na marży. Towary, które sprzedajesz w tym modelu, kupujesz od producenta albo hurtowni z rabatem, który jest Twoim przychodem. Oczywiście, im więcej – zwłaszcza początkowo – zainwestujesz w reklamę swojego sklepu, tym szybciej będziesz sprzedawać i tym szybciej i więcej na tym zarabiać. Dropshipping jest więc także świetną propozycją dla osób znających się na marketingu internetowym, bo często niskim kosztem potrafią dotrzeć do bardzo dużej grupy potencjalnych klientów. Niemniej, nie ograniczajmy tego. Faktycznie, dropshipping to model po prostu dla każdego, kto jest aktywny w Internecie i kreatywny. Równie dobrze możesz w systemie dropshippingu sprzedawać na Allegro.

Współpraca z hurtownią lub producentem

Oprócz tego, że w modelu dropshippingu to hurtownia czy producent są odpowiedzialni za wysyłkę zamówienia do klienta końcowego, to jeszcze rozliczenie z nią ustalasz indywidualnie. Dobre hurtownie i sprawdzeni w realizacji tego modelu producenci, bardzo często idą swoim klientom B2B na rękę i rozliczają się z nimi w odroczonym terminie, na podstawie faktury zbiorczej, która jest wystawiana za faktycznie zamówione i wysłane produkty. Możesz się też spotkać z formą przedpłaty, ale to wszystko zależy od hurtowni.

Czy można współpracować z różnymi hurtowniami?

Jak najbardziej. Wszystko zależy od Ciebie i Twojej kreatywności. Jeśli nie chcesz specjalizować się w jednej branży albo chcesz sprzedawać produkty z tej samej branży, ale od różnych producentów czy hurtowni – nic nie stoi na przeszkodzie. Różnica jest tylko taka, że do Twoich końcowych klientów zamówienia będą wysyłane z różnych miejsc.

Czym dropshipping różni się od sprzedaży tradycyjnej?

Sprzedaż tradycyjna wymaga od nas fizycznego posiadania sprzedawanych produktów, a więc – posiadania również jakieś przestrzeni magazynowej. Za towar musimy zapłacić z góry, za wynajem magazynu często także, jeśli nie mamy np. dużej piwnicy w domu czy pustego garażu. Ponadto musimy zajmować się pakowaniem paczek, zlecaniem wysyłek poczcie czy kurierom, a często także mieć z nimi podpisane umowy. Pieniądze za to wszystko wracają do nas dopiero, kiedy sprzedamy towar. Dropshipping pomija wszystkie te elementy.

Czy łatwo zacząć sprzedawać?

I to bardzo! W Polsce jest coraz więcej hurtowni, ale też producentów oferujących model dropshipping. Działają w przeróżnych branżach, od elektroniki poprzez wyposażenie domu, akcesoria dla zwierząt aż po zabawki czy bieliznę. Wystarczy tylko wybrać odpowiadającą Ci branżę (lub kilka), podpisać umowę z hurtownią lub producentem i zacząć sprzedawać.

Dropshipping. Jak zacząć?

Oczywiście, do tego potrzebny będzie sklep internetowy. Ale tutaj też z pomocą przychodzą przeróżne platformy ułatwiające zakładanie sklepów, w tym polskie, takie jak np. Shoper, e-Sklep, Shoplo, SkyShop itd. Drugą pomoc coraz częściej świadczą same hurtownie, które wyposażają swoich klientów w komplet niezbędnych danych i informacji, łatwych do zintegrowania z każdym sklepem, a także w komplet materiałów marketingowych, takich jak zdjęcia, grafiki, a nawet prezentacje 360°.

5 kroków do handlu w modelu dropshipping:

1. Załóż działalność gospodarczą.

Możesz to zrobić w bardzo łatwy sposób za pośrednictwem Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Odsyłamy Cię do tej strony, bo znajdziesz tam szczegółowe informacje: https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/.

2. Wybierz branżę i znajdź hurtownię.

Dowiedz się, jakie są warunki współpracy B2B w modelu dropshipping i z jakimi bezpłatnymi platformami sklepowymi najłatwiej zintegrować ich ofertę. Podpisz umowę.

3. Wymyśl nazwę sklepu oraz sprawdź, czy możesz zarejestrować domenę z tą nazwą.

Polecamy do tego serwis Krajowy Rejestr Domen: https://www.dns.pl, gdzie z łatwością sprawdzisz, czy Twoja domena nie jest przypadkiem zajęta.

4. Załóż sklep i przeprowadź jego integrację z wybraną hurtownią.

W tym momencie produkty, które są w jej ofercie, automatycznie znajdą się w Twoim sklepie internetowym. Ich cena zostanie od razu powiększona o ustawioną wcześniej i wynikającą z Waszej umowy marżę.

5. Rozpocznij sprzedaż.


Dropshipping. Co powinna zaoferować dobra hurtownia?

Oto kilka punktów, które powinieneś zweryfikować, zanim podpiszesz umowę z hurtownią:

1. Czy oferuje bezpłatną integrację z Twoim sklepem?

2. Czy integracja odbywa się przez jeden z popularnych sposobów: XML

3. Czy dropshipping jest dla Ciebie darmowy?

4. Czy oferuje integrację faktur przez program typu Subiekt GT?

5. Jaki czas dostawy oferuje hurtownia?

6. Jakie narzędzia marketingowe oferuje hurtownia (zdjęcia produktów, prezentacje 360°, grafiki, zdjęcia obrotowe, gify itp.?

7. Czy na życzenie oferuje dodatkowe wsparcie, np. specjalne zdjęcia produktów lub zdjęcia zestawów produktów, które chcesz stworzyć?

Zalety i wady dropshippinngu

Wielokrotnie już tutaj wspominaliśmy o zaletach. Są to:

  • brak konieczności posiadania magazynu,
  • brak potrzeby pakowania zamówień i współpracy z pocztą czy kurierami
  • niskie koszty początkowe
  • w pełni zautomatyzowany proces wprowadzania produktów z hurtowni do Twojego sklepu internetowego
  • regularna, automatyczna aktualizacja cen i stanów magazynowych
  • nie ma potrzeby dodawania produktów ręcznie. To, co zostaje po naszej stronie, to kwestie skuteczności sprzedaży, bo to my musimy się zatroszczyć o to, żeby klienci u nas kupowali 

Na koniec trochę o wadach, choć tak nie całkiem. Wadą dropshippingu jest to, że sporo sklepów internetowych może sprzedawać takie same towary co Ty. Ale można i z tym sobie poradzić, tworząc naprawdę ciekawe, odbiegające od sztampy opisy produktów. To pomaga je pozycjonować, a co za tym idzie – łatwiej będzie Twojemu sklepowi wyróżnić się w Internecie. Kolejna wada to brak wpływu na ewentualne opóźnienia w dostawie. Jest to jednak rzadkość w przypadku naprawdę sprawdzonych, doświadczonych w dropshippingu hurtowni. Dlatego poniżej znajdziesz listę tych najlepszych, z którymi faktycznie nie masz się o co martwić. Uporządkowaliśmy ją alfabetycznie, bo każda hurtownia działa w innej branży. Znajdź odpowiednią dla siebie i zarabiaj!

Najlepsze hurtownie oferujące dropshipping

ANP

Jedna z największych na rynku hurtowni bielizny i odzieży, specjalizująca się w dropshippingu. Link do oferty: https://anp.com.pl

Bagexpress

Jedna z najstarszych na rynku hurtowni działających w modelu dropshipping. Zgodnie z nazwą, w ofercie znajdują się torebki, a także inna galanteria wykonana ze skóry. Link do oferty: http://bagexpress.pl/dropshipping

Bimago

To sklep internetowy oferujący jednocześnie model dropshippingu. W ofercie znajdują się m.in. fototapety, obrazy, naklejki na ścianę i wiele innych ciekawych elementów wystroju wnętrz. Ogromną zaletą tego sklepu są w aż 80% autorskie dekoracje, wykonywane przez zespół projektantów. Link do oferty: https://www.bimago.pl/dropshipping

Centrala Zabawek

Jedna z pierwszych w Polsce hurtowni oferujących dropshipping, którą stworzono specjalnie na potrzeby obsługi sklepów internetowych w takim właśnie modelu sprzedaży. Hurtownia ma bogaty asortyment zabawek i artykułów dziecięcych. Link do oferty: https://www.centralazabawek.pl//inf/Dla-sprzedających

Eroplace

Hurtownia importuje i dystrybuuje gadżety i bieliznę erotyczną z całego świata. Link do oferty: https://eroplace.pl

F-Toys

Kolejna, działająca już od 2007 roku, hurtownia artykułów erotycznych sprowadzanych z całego świata, działająca w modelu dropshipping. Link do oferty: https://ftoys.pl/dropshipping,ak491

Gimmik

To dystrybutor modeli zdalnie sterowanych RC i jednocześnie jedna z najstarszych hurtowni oferujących model dropshipping. Link do oferty: https://www.gimmik.net

Handlosfera

To producent i dystrybutor różnego rodzaju gadżetów o charakterze upominkowym. Oprócz zwykłego hurtu, oferuje również dropshipping. Link do oferty:https://handlosfera.pl/strona/2595-dropshipping-w-hurtowni-handlosfera-pl

Hurtowniak.pl

Hurtownia mająca bardzo szeroką i różnorodną ofertę. Są to m.in.: elementy wyposażenia domu i biura, elektronika, sprzęt i akcesoria ogrodnicze, akcesoria związane ze sportem i turystyką i wiele innych. Działa na zasadzie B2B, oferując sprzedaż firmom polskim i zagranicznym. Link do oferty: http://hurtowniak.pl

ICO Intelligent Components

Działający m.in. na zasadzie dropshippingu producent i dystrybutor wszelkiego rodzaju akcesoriów własnych marek Mitsu i Movano, przeznaczonych do urządzeń przenośnych. Asortyment jest bardzo szeroki, od ładowarek poprzez baterie aż po akcesoria mobilne i lampy do projektorów. Link do oferty: https://movano.icopartners.pl/automatyzacja-sprzedazy-b2b/

Kecja

Hurtownia zabawek i zdalnie sterowanych modeli RC, ale nie tylko. Wśród oferowanych produktów znajdują się także m.in. akcesoria samochodowe, akcesoria do domu, różnego rodzaju gadżety, a nawet książki i odzież dziecięca. Link do oferty: https://kecja.pl/Zabawki_zdalnie_sterowane_RC_helikoptery_importer.html

Matternhorn

Hurtownia odzieży, bielizny, obuwia i dodatków, głównie damskich. Oprócz typowej oferty hurtowej, oferuje również dropshipping. Link do oferty: https://matterhorn.pl

Molos

To hurtownia zoologiczna, która oferuje szeroki asortyment karmy, żwirków i innych akcesoriów dla zwierzą różnych gatunków. Link do oferty: https://www.molos.com.pl

Numoco

Jest producentem i dystrybutorem oryginalnej odzieży damskiej autorstwa polskich projektantów. Oferuje współpracę na zasadzie dropshippingu. Link do oferty: https://www.numoco.com

Playroom

Największy polski dystrybutor zabawek i gadżetów erotycznych z półki premium. Według rankingów jest najchętniej wybieraną hurtownią erotyczną oferującą dropshiping. Link do oferty: https://playroom.pl

Seven Polska

Hurtownia artykułów dziecięcych, takich jak odzież i zabawki, w szczególności marek, takich jak Disney, Hello Kitty, Marvel itp. Link do oferty: https://www.sevenpolska.com

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X