Mapy Google jak Mapa Turystyczna

przenosnepl_mapy Google na monitorze smartfonu

Mapy Google będą pokazywać ukształtowanie terenu, a nawet różne szerokości ulic i chodniki! Zmiany będą pojawiać się sukcesywnie.

Żywa mapa w uproszczonej wersji

Nowość w Mapach Google będzie bazować na dostępnych obecnie zdjęciach satelitarnych, które obejmują w tej chwili 98% globu. Nowa technika odwzorowywania kolorów pozwoli przetworzyć te zdjęcia na dużo bardziej kompleksową, żywą mapę danego obszaru. Oznacza to, że wkrótce również w uproszczonym widoku będziemy widzieć wszystko w sposób o wiele bardziej zbliżony do rzeczywistości.

Mapy Google pokażą chodniki i przejścia dla pieszych

Mowa tu o m.in. dokładniejszym wyobrażeniu ukształtowania terenu, podobnym do tego, jakie znamy np. z aplikacji Mapa Turystyczna. Zobaczymy więc na mapach roślinność i jej natężenie, np. rozpoznamy, czy to łąka, czy las, a także wzniesienia, góry i pustynie. Z pewnością różnica w stosunku do obecnego widoku będzie duża, zwłaszcza że np. w przypadku miast Mapy Google koncentrują się obecnie wyłącznie na pokazaniu układu ulic, często też nie rozróżniając ich szerokości. Co więcej, na nowej mapie pojawią się także chodniki oraz przejścia dla pieszych!

Aktualizacja Google Maps ma objąć 220 krajów, a jako pierwsze pojawią się ulice, chodniki i przejścia dla pieszych Londynu, Nowego Jorku i San Francisco.

Bardzo jestem ciekawa tych zmian, a Wy?

Anoda

Źródło: blog.google

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X