VR w Porsche już niedługo?

vr_porsche_przenosnepl

Na lipcowym pokazie Startup Autobahn Expo Day niemiecki producent samochodów sportowych Porsche pokazał wspólnie ze startupemholoride, jak niesamowita może stać się rozrywka dla pasażerów, i to już w niedalekiej przyszłości. 

Nowa rozrywka dla pasażerów

Legendarna marka pokazuje, jak można wykorzystać technologię VR, by umilić życie pasażerom samochodów. Razem z holorideproponują im zanurzenie się w wirtualnej rzeczywistości. Z jednym z modeli Porsche sparowano zestaw VR wraz z kompletem czujników. To pozwala w czasie rzeczywistym dostosować wybraną zawartość pokazywaną przez gogle do aktualnych ruchów pojazdu – skrętów, jazdy po łuku itd. Na przykład pasażer bawi się w kierowanie statkiem kosmicznym, a zakręty brane przez auto są jednocześnie zakrętami branymi przez statek. Co ciekawe, w ten sposób można łagodzić objawy choroby lokomocyjnej.

Nowe możliwości dzięki technologii VR

W przyszłości system może być też wykorzystywać np. dane z nawigacji, tak aby dostosowywać czas gry do czasu podróży, a także może być zintegrowany z różnymi serwisami rozrywkowymi, jak np. platformy filmowe oraz do realizacji wirtualnych konferencji.

Sam sprawdź, jak to działa

Możliwości jest mnóstwo, a jeśli chcielibyście osobiście przetestować, jak działa VR w Porsche, to nic trudnego. 20 września na targach samochodowych we Frankfurcie niemiecki producent i holoridezaprezentują tę formę rozrywki. 

Według zapowiedzi holoride, ta forma rozrywki nie będzie ograniczona jedynie do samochodów ekskluzywnej marki. Startup chce wprowadzić tę formę rozrywki dla pasażerów na rynek w ciągu trzech najbliższych lat.

anoda

Foto: newsroom.porsche.com

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X