Potężna energia w… proszku!

News z US Army Research Laboratory to coś, co miłośników świata energii może przyprawiać o dreszcz emocji. Udało im się mianowicie stworzyć źródło taniej i wyjątkowo silnej energii w… proszku! Nie trzeba być znawcą, żeby wiedzieć, że ten proszek to jeden z przełomów w światowej energetyce.

Nano-galwaniczny proszek powstał na bazie aluminium. Jego zmieszanie z wodą powoduje, że powstaje dynamiczna reakcja chemiczna, która bardzo szybko doprowadza wodę do wrzenia. To skutek hydrolizy, w wyniku której woda rozkłada się na tlen i wodór, czego z kolei efektem jest wygenerowanie dużej ilości energii, do której wytworzenia nie trzeba żadnych dodatkowych substancji ani źródeł energii!

W efekcie z kilograma takiego proszku w ciągu zaledwie 3 minut powstaje aż 220 kWh energii. I co dalej? Na razie naukowcy z amerykańskiej armii chcą swój wynalazek stosować w wojskowym sprzęcie. Dopiero później przyjdzie czas na świat cywilów.

tomArz

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X