Potężna energia w… proszku!

News z US Army Research Laboratory to coś, co miłośników świata energii może przyprawiać o dreszcz emocji. Udało im się mianowicie stworzyć źródło taniej i wyjątkowo silnej energii w… proszku! Nie trzeba być znawcą, żeby wiedzieć, że ten proszek to jeden z przełomów w światowej energetyce.

Nano-galwaniczny proszek powstał na bazie aluminium. Jego zmieszanie z wodą powoduje, że powstaje dynamiczna reakcja chemiczna, która bardzo szybko doprowadza wodę do wrzenia. To skutek hydrolizy, w wyniku której woda rozkłada się na tlen i wodór, czego z kolei efektem jest wygenerowanie dużej ilości energii, do której wytworzenia nie trzeba żadnych dodatkowych substancji ani źródeł energii!

W efekcie z kilograma takiego proszku w ciągu zaledwie 3 minut powstaje aż 220 kWh energii. I co dalej? Na razie naukowcy z amerykańskiej armii chcą swój wynalazek stosować w wojskowym sprzęcie. Dopiero później przyjdzie czas na świat cywilów.

tomArz

Zapisz się do newslettera
i nie przegap żadnej nowinki technologicznej!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Blog Przenośne

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych na Twój adres email. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych i marketingowych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X