Autonomiczny samochód dostarczy zakupy

przenosnepl_nuror1

Autonomiczny samochód będzie dostarczał klientom Wallmarta zakupy do domu. To efekt współpracy z firmą Nuro.

W trosce o klienta

O swoich planach kalifornijski start-up i Wallmart poinformowały 10 grudnia. „Z dumą ogłaszamy, że połączyliśmy siły z @Walmart, jedną z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych marek na świecie. Wspólnie z Walmart rozszerzamy nasze usługi o dostawy autonomicznymi samochodami w Houston w Teksasie, zwiększając zasięgi o nową grupę klientów” – napisało Nuro na swoim profili na LinkedIn.

Jak podkreślają autorzy aut-robotów, ich celem jest promowanie korzyści płynących z robotyki w życiu codziennym i jej systematyczne rozszerzanie na coraz to nowe dziedziny życia. Współpraca z Wallmartem, który w ten sposób chce zaoszczędzić czas i pieniądze klientów, jest jednym z przykładów. „Z niecierpliwością oczekujemy na uruchomienie naszej usługi i nie możemy się doczekać, aby dowiedzieć się, w jaki sposób możemy poprawić jakość zakupów” – pisze Nuro na LinkedIn.

Autonomiczny samochód Nuro

To start-up założony w 2016 roku w Mountain View przez liderów robotyki i sztucznej inteligencji. Zrodziła się z dostrzeżonej potrzeby tworzenia robotów, które będą dostępne dla wszystkich, ułatwiając ich codzienne życie. Zespół Nuro tworzą eksperci z całego świata. „Uważamy, że nowoczesna technologia powinna przynieść korzyści wszystkim – czytamy w biuletynie Nuro. Pojazdy autonomiczne mogą uratować życie, ułatwić je i pomóc nam w kontaktach z ludźmi i rzeczami, które kochamy. W Nuro przekraczamy granice robotyki, aby udostępnić te korzyści każdemu, w dowolnym miejscu i czasie”.

Pierwszym i jak na razie sztandarowym produktem firmy jest autonomiczny pojazd o nazwie Nuro R1. Został zaprojektowany i przetestowany jako pojazd do krótkich podróży po okolicy i wyłącznie w celu transportu i dostarczania towarów. Dodatkowe atuty to niska, a więc bezpieczna prędkość i zerowa emisja. Wnętrze zaaranżowano tak, aby pojazd mógł przewozić różne towary – od obiadu z restauracji po pranie z pralni chemicznej.

Zakupy testowe

Początkowo dostawy autonomicznymi pojazdami będą testowane na pilotażowej grupie klientów, którzy zdecydowali się wypróbować usługę. Dzięki temu zarówno Nuro, jak i Wallmart otrzymają informacje potrzebne do dalszego rozwoju i udoskonalenia tej usługi. Pierwsze zakupy mają zostać dostarczone w ciągu najbliższych tygodni. Na razie usługa testowana jest tylko w Houston w Teksasie, ale docelowo sieć autonomicznych dostawców Wallmart i Nuro ma się rozszerzać.

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X