Nxtpaper – nowy elektroniczny papier

przenosnepl_astronauci w kosmosie porównanie jakości obrazu wyświetlacza

Nxtpaper to rewolucja nie tylko w świecie czytników e-booków, ale też całej elektroniki. Czy obecnie znany e-papier pójdzie do lamusa?

Nxtpaper – trzecia generacja papieru?

Chińska firma TCL Corporation, to obecnie drugi na świecie producent telewizorów pod względem liczby sprzedanych sztuk. Tempo rozwoju ma imponujące, bo jeszcze w 2010 była na 10. miejscu. Od dwóch lat wyprzedza ją tylko Samsung. Jako jeden z liderów rynku prowadzi intensywne prace badawczo-rozwojowe. Ostatnio zaprezentowała Nxtpaper – prawdziwą perełkę, która może zastąpić wyświetlacze stosowane obecnie nie tylko w tabletach, ale też w czytnikach e-booków.

Nxtpaper – czy zastąpi czytnik?

Konstrukcja Nxtpaper sprawia, że do minimum została zredukowana emisja światła niebieskiego, migotanie oraz jasność, przy jednoczesnym zachowaniu jakości obrazu. Dzięki temu producent obiecuje dużo mniejsze zmęczenie wzroku nawet przy długim czytaniu książek na… tablecie. Takie rozwiązanie to świetna opcja dla tych, którzy nie chcą inwestować w czytnik e-booków, a jednocześnie mają tablet i lubią czytać. W ten sposób powstaje się urządzenie typu „dwa w jednym”. Oczywiście, teraz też jest ono możliwe, jednak wyświetlacze tabletów nie są tak komfortowe dla wzroku jak te, w które są wyposażone czytniki, więc trudno korzystać z nich do czytania tak samo długo.

Nxtpaper certyfikowany przez niemieckie laboratorium

Nxtpaper został certyfikowany przez niemieckie laboratorium German Rhine, a badanie potwierdza deklaracje producenta. Nowoczesny wyświetlacz ma się zapewniać rozdzielczość Full HD oraz częstotliwość, która pozwoli na wygodne i bezstratne oglądanie materiałów wideo. Kontrast ma być wyższy niż w obecnym e-papierze aż o 25 proc. Niestety, Nxtpaper nie eliminuje drugiej wady tabletów w stosunku do czytników, czyli wydajności.

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X