Cherry MX daje szansę na klawiatury mechaniczne do laptopów

przelacznik-klawiatura-cherry-mx

To na pewno świetna wiadomość dla graczy, którzy przenoszą się na laptopy. Wszystko dzięki nowym, niskoprofilowym przełącznikom od najpopularniejszego w Polsce producenta przełączników Cherry.

Jaka klawiatura jest laptopie teraz?

Obecnie w laptopach stosowane są głównie klawiatury nożycowe, których mechanizm opiera się o wykonane z tworzywa „nożyce”, na których opiera się plastikowy klawisz, a pod nim jest umowa kopułka. Zastosowanie formy „nożyc” sprawia, że (inaczej niż np. w najpopularniejszych na rynku, bo tanich, klawiaturach membranowych) nacisk rozkłada się równomiernie na całej powierzchni klawisza i jest stały. Dzięki temu przyciski są bardziej płaskie, a klawiatury nożycowe – bardziej wytrzymałe.

Przełączniki Cherry zmienią oblicze gamingu?

Na tegorocznych targach CES, firma Cherry pokazała niskoprofilowy przełącznik Cherry MX RGB z wbudowaną diodą LED RGB. Jest tak mały, że może znaleźć zastosowanie w większości laptopów dostępnych obecnie na rynku. Według Cherry, jeśli ich nowość odniesie sukces, to zaczną konstruować także inne wersje swoich przełączników, do tej pory stosowanych tylko w klawiaturach mechanicznych, pod kątem ich zastosowania w laptopach.

Nowe przełączniki od Cherry są odporne na kurz oraz płyny, które mogą się rozlać na klawiaturę. Mają wytrzymywać 50 milionów wciśnięć. Pierwsze laptopy z nowymi klawiaturami powinny pojawić się w sprzedaży już za kilka miesięcy.

źródło: techcrunch

tomArz

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X