Cherry MX daje szansę na klawiatury mechaniczne do laptopów

przelacznik-klawiatura-cherry-mx

To na pewno świetna wiadomość dla graczy, którzy przenoszą się na laptopy. Wszystko dzięki nowym, niskoprofilowym przełącznikom od najpopularniejszego w Polsce producenta przełączników Cherry.

Jaka klawiatura jest laptopie teraz?

Obecnie w laptopach stosowane są głównie klawiatury nożycowe, których mechanizm opiera się o wykonane z tworzywa „nożyce”, na których opiera się plastikowy klawisz, a pod nim jest umowa kopułka. Zastosowanie formy „nożyc” sprawia, że (inaczej niż np. w najpopularniejszych na rynku, bo tanich, klawiaturach membranowych) nacisk rozkłada się równomiernie na całej powierzchni klawisza i jest stały. Dzięki temu przyciski są bardziej płaskie, a klawiatury nożycowe – bardziej wytrzymałe.

Przełączniki Cherry zmienią oblicze gamingu?

Na tegorocznych targach CES, firma Cherry pokazała niskoprofilowy przełącznik Cherry MX RGB z wbudowaną diodą LED RGB. Jest tak mały, że może znaleźć zastosowanie w większości laptopów dostępnych obecnie na rynku. Według Cherry, jeśli ich nowość odniesie sukces, to zaczną konstruować także inne wersje swoich przełączników, do tej pory stosowanych tylko w klawiaturach mechanicznych, pod kątem ich zastosowania w laptopach.

Nowe przełączniki od Cherry są odporne na kurz oraz płyny, które mogą się rozlać na klawiaturę. Mają wytrzymywać 50 milionów wciśnięć. Pierwsze laptopy z nowymi klawiaturami powinny pojawić się w sprzedaży już za kilka miesięcy.

źródło: techcrunch

tomArz

Zapisz się do newslettera
i nie przegap żadnej nowinki technologicznej!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Blog Przenośne

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych na Twój adres email. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych i marketingowych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X