Royole oferuje ubrania z wyświetlaczem

przenosnepl_kapelusz z wyświetlaczem na głowie kibica na meczu piłkarskim

Ubranie z wyświetlaczem

Nie tak dawno pisałam kilka artykułów o składanych i zwijanych smartfonach. Ich powstawanie jest możliwe dzięki ogromnemu rozwojowi technologii budowy elastycznych wyświetlaczy, które są coraz bardziej podatne na wszelkiego rodzaju odkształcenia. Niesamowitą robotę wykonuje w tej dziedzinie chińska firma Royole.

Sukces FlexiPai

Royole jest pierwszym producentem składanych smartfonów z elastycznym wyświetlaczem, który faktycznie wypuścił je na rynek. Co więcej, pierwsze tego typu urządzenie, jakie pojawiło się w sprzedaży – smartfon FlexiPai, który trafił do sprzedaży w kwietniu 2019 roku, wyprzedał się w kilka godzin, mimo ceny 1300 dolarów. To pokazało, jak duże jest zainteresowanie tego typu gadżetami. Royole wyprodukowało już kolejną, ulepszoną wersję – FlexiPai 2, która pojawiła się jesienią zeszłego roku.

Ma 7,8-calowy ekran o proporcjach 4:3, składany na zewnątrz. Po złożeniu otrzymujemy wyświetlacz 5,5 cala w proporcjach 16:9 z przodu oraz 5,4 cala w proporcjach 16:10 z tyłu. Obie części urządzenia składają się równolegle, a wg producenta panel może wytrzymać nawet 1,8 miliona zgięć i nie ma na nim żadnych fałd. FlexiPai 2 kosztuje ok. 6 tys. zł.

Inteligentny notes

To jednak niejedyne urządzenie chińskiego producenta. Oprócz smartfonów, oferuje także RoWrite – inteligentny, papierowy notes. To połączenie specjalnych kartek, odpowiednio opracowanego pióra i aplikacji pozwala przenosić odręczne notatki do smartfona czy komputera.

Zobacz, jak to działa:

Ubrania do wyrażania emocji?

Nie jest to jednak taka nowość (podobny zestaw oferuje m.in. Moleskine, znany producent notesów), ale już koszulki oraz kapelusze z elastycznymi wyświetlaczami, autorstwa Royole, to absolutna innowacja! „Umieściliśmy nasz przełomowy, elastyczny wyświetlacz w tradycyjnej, ale stylowej koszuli i cylindrze, aby móc w nowy, wyjątkowy sposób wyrazić siebie” – czytamy na stronie global.royole.com.

Zestaw koszulka i cylinder to oczywiście gadżety pomyślane w szczególności dla osób młodych, dla których świat cyfrowy jest miejscem współistniejącym ze światem rzeczywistym. Ale zapewne sięgną po niego także starsi, np. aby wyrazić emocje podczas wydarzeń sportowych, koncertów itp. A wszystko to – dzięki rozwijanej (nomen omen) technologii elastycznych wyświetlaczy.

Zobacz koszulkę i kapelusz z ekranem:

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X