Tryby oszczędzania baterii w laptopie (cz. 1)

Pytanie, jak oszczędzać baterię w laptopie, nadal jest odwieczne. Póki więc na rynek nie wejdą testowane wciąż ogniwa nowszej generacji (o jednym z nich piszemy tutaj), ciągle szukamy sposobów, by korzystać z akumulatora jak najdłużej i aby rozładowywał się jak najwolniej. Windows 10 ma aż dwa takie sposoby. Warto je opisać.

Tryb uśpienia

Jeden z trybów oszczędzania energii. Przełączając komputer w ten tryb, dajesz mu szansę na przywrócenie pełnej wydajności przy jednoczesnym kontynuowaniu pracy. Powrót do „mocy” trwa zwykle kilka sekund. Nie wiem, ilu z Was w czasie rozwoju wypożyczalni internetowej używa jeszcze odtwarzaczy DVD czy BlueRay, ale tryb uśpienia działa mniej więcej tak, jak wstrzymanie odtwarzacza. Nieważne, jak długo będzie „czekał”, aż go włączysz, do pracy będzie gotowy natychmiast, gdy go ponownie uruchomisz.

Tryb hibernacji

Z tym trybem częściej spotkacie się w laptopach. Od trybu uśpienia różni się tym, że po jego włączeniu na twardym dysku zostaje utworzony obraz wszystkich otwartych w danym momencie dokumentów i programów, a następnie komputer się wyłącza. Powinniście polubić ten tryb zwłaszcza wtedy, gdy dużo pracujecie na komputerze przenośnym bez możliwości naładowania baterii, bo hibernacja zużywa najmniej baterii ze wszystkich trybów oszczędzania energii dostępnych w Windows. Przydaje się zwłaszcza wtedy, kiedy wiesz, że nie będziesz używać laptopa przez dłuższy czas i nie masz w tym czasie możliwości naładowania baterii.

O tym, jak to zrobić – w następnym wpisie.

anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X