Huawei – inteligentne okulary już w Polsce

przenosnepl_kobieta blondynka uczesana do tyłu w niebieskim żakiecie ma na nosie czarne okulary przeciwsłoneczne

Huawei Gentle Monster II to inteligentne okulary, które nie tylko chronią przed słońcem, ale pełnią funkcję słuchawek, za pomocą których możemy prowadzić rozmowy czy słuchać ulubionej muzyki.

Ulepszona wersja

Gentle Monster Eyewear II zostały stworzone przez południowokoreańskiego giganta technologicznego we współpracy z inną znaną marką z tego kraju – Gentle Monster. Jak nazwa wskazuje, jest to już drugi produkt z tej serii, jednak pierwszy nie był dostępny w Polsce. Dwójka jest znacznie ulepszona w stosunku do pierwszej wersji. Po pierwsze, okulary są lżejsze, mają bardziej zakrzywione zauszniki (pod kątem 20 stopni) i wyposażono je w nowsze podzespoły.

Po co takie okulary?

To produkt typu 2 w 1 – z jednej strony pełnią funkcję normalnych oprawek, do których możemy zamontować u optyka szkła korekcyjne, lub okularów przeciwsłonecznych, z drugiej – to wygodne słuchawki, które zawsze mamy blisko uszu.

W Huawei Gentle Monster Eyewear II zamontowano głośniki z bardzo cienką membraną 128 mm2 o amplitudzie 0,5 mm, czyli bardzo dużej. Dzięki temu jakość dźwięki stereo jest bardzo wysoka. Co więcej, rozchodzenie się dźwięku poza urządzenie, np. w trakcie prowadzonych przez słuchawki rozmów, zostało znacznie ograniczone (o 12 dB) w stosunku do pierwszej wersji. Dzięki temu nawet w cichym pomieszczeniu towarzysze niewiele będą w stanie usłyszeć.

Łatwe sterowanie

Sterowanie okularami jest bardzo proste. Za pomocą gestów można wybierać poprzedni lub następny utwór, a także regulować głośność – wystarczy przesunąć palcem po lewym zauszniki. Można też gestem sparować głośnik ze smartfonem – w tym celu należy po prosu uszczypnąć zausznik po lewej stronie twarzy.

Gdy zdejmiemy okulary, muzyka zatrzyma się automatycznie, ale powróci i będzie odtwarzana od tego samego miejsca, jeśli założymy je w ciągu trzech minut.

Wysokiej klasy bateria pozwala na odtwarzanie muzyki bez przerwy przez 5 godzin na jednym ładowaniu, a w dodatku okulary zostały wyposażone w system szybkiego ładowania.

Huawei Gentle Monster Eyewear II będą dostępne w Polsce od 1 grudnia w cenie 1399 zł, ale jeszcze do końca listopada można je kupić za 999 zł. Dostępna w Polsce jest wersja przeciwsłoneczna w kolorze czarnym.

To niejedyne inteligentne okulary dostępne na świecie. Niedawno pisałam o takich, które pomogą “widzieć” niewidomym.

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X