Zwijany OLED – przyszłość wkracza na ekrany

Na tegorocznych targach LG zaprezentowało zwijany, 65-calowy telewizor OLED (Rollable OLED TV).

OLED, czyli Organic Light-Emitting Diode to telewizor, który sam emituje światło. Oznacza to, że w stanie wyłączenia może zapewnić idealną czerń, a panele OLED nie wymagają podświetlania. W tej technologii organiczne diody elektroluminescencyjne nakłada się na warstwę panelu za pomocą druku. Technologia ta umożliwia nie tylko bardzo wysoką jakość obrazu, ale też zwijanie i rozwijanie ekranu. Ta ostatnia właściwość jest źródłem nowego pomysłu LG, zaprezentowanego podczas targów CES.

Koreański koncern stworzył prototyp 65-calowego telewizora, który można zwinąć. Składa się z ekranu oraz podstawki, w której zainstalowano m.in. mechanizm zwijający i rozwijający ekran. Co ciekawe, możliwe jest także tylko częściowe zwinięcie ekranu i np. stworzenie z telewizora ekranu kinowego w formacie 16:9.

Sami zobaczcie, jakie daje możliwości.

tomArz

Zapisz się do newslettera
i nie przegap żadnej nowinki technologicznej!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Blog Przenośne

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych na Twój adres email. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych i marketingowych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X