Who wants to live forever?

przenosnepl_wizualizacja czlowiek przyszlosci medyczka w masce z probowka fiolka na tle ekranu multimedialnego

No, właśnie! Kto? Na pewno grupa miliarderów, na czele z właścicielem Amazona Jeffem Bezosem, która inwestuje w firmę Altos Labs. Jej celem jest stworzenie technologii umożliwiającej takie programowanie ludzkich genów, byśmy mogli wydłużać swoje życie w nieskończoność. Mówiąc wprost – być nieśmiertelnymi.

Tajemnicze spotkanie

A wszystko zaczęło się w październiku ubiegłego roku, gdy grupa naukowców spotkała się w Palo Alto, w posiadłości rosyjskiego miliardera Jurija Milnera. Byli to m.in. wspomniani wyżej eksperci od majstrowania przy ludzkich genach i komórkach. Takie miały być zalążki Altos Labs.

Dziś ta firma, choć zarejestrowana w USA i Wielkiej Brytanii, tworzy kilka instytutów w takich miejscach, jak Bay Area, San Diego, Cambridge, Wielka Brytania i Japonia, a jednocześnie rekrutuje coraz większą kadrę naukowców. Czym mają się zająć?

Naukowcy z całego świata

Choć nikt z nich tego oficjalnie nie potwierdza, oprócz Bezosa, najbogatszego człowieka świata, wśród osób finansujących Altos Labs są także m.in. Bill Gates i Mark Zuckerberg. Do projektu zaangażowano podobno najtęższe umysły świata, którzy mają już na swoim koncie sukcesy w tej dziedzinie. Dzięki wsparciu miliarderów ich możliwości znacznie wzrosną. Wśród naukowców ma być podobno Juan Carlos Izpisúa Belmonte, Hiszpan, który zasłynął stworzeniem najbardziej zaawansowanego embrionu będącego hybrydą człowieka i małpy. Inny tęgi umysł to Shinya Yamanaka, laureat nagrody Nobla w dziedzinie medycyny, który zajmuje się problematyką odwracania procesu starzenia się ludzkich komórek. Wśród nich jest także Steve Horvath, profesor UCLA i twórca „zegara biologicznego”, który bardzo dokładnie mierzy tempo starzenia się człowieka.

Projekt: Nieśmiertelny

Altos Labs ma rozwijać metodę wszczepiania do komórki białka, które ma ją stymulować, tak aby powróciła do stanu przypominającego komórki macierzyste. Rezultatem ma być odmłodzenie komórek, a w efekcie – całego organizmu.

„Who wants to live forever?” – przebój Queen stworzony do kultowego filmu “Nieśmiertelny” z Christopherem Lambertem, dziś nabiera całkiem innego brzmienia, prawda?

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X