przenosnepl_tesla samochód zbliżenie logo

Tesla w swojej najnowszej aktualizacji oprogramowania, zyskała funkcję „widzenia” sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych, a co najważniejsze – reagowania na nie, zamiast kierowcy.

Nowa aktualizacja komputera Tesli

Elon Musk już od dawna zapowiadał, że jeden z jego koncernów będzie dążył do coraz większej autonomizacji samochodów. Co prawda, aktualizacja jest obecnie dostępna tylko dla samochodów Tesli wyposażonych w trzecią generację komputera pokładowego, która obsługuje autopilota, a którą koncern zaczął instalować we wszystkich nowych pojazdach w zeszłym roku. Nie oznacza to jednak, że właściciele starszych modeli są na straconej pozycji. Tesla Motors oferuje ulepszenia, niestety, odpłatne.

Tesla widzi czerwone światło i się zatrzymuje

Aktualizacja wprowadza funkcję Traffic Light and Stop Sign Control, która powoduje, że auto na „widok” czerwonego światła lub znaku stop zwalnia, aby się zatrzymać. Niestety, auto nie ruszy samo, gdy światło zmieni się na zielone. Nie będzie również w ten sam sposób obsługiwać wszystkich skrzyżowań, bo wyłączone są z niej np. te, na których droga krzyżuje się z torami, albo występują przejścia dla pieszych. Zawsze to jednak jakiś początek. Teraz czas na to, aby komputer „uczył się” na bazie doświadczeń całej floty Tesli, żeby zdobyć więcej „pewności siebie” na drodze.

Potem zapewne koncern Elona Muska, zgodnie z jego obietnicami, że w przyszłości wszystkie tesle będą autonomiczne, pójdzie czy też pojedzie o krok dalej.

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X