Telewizor bez ramek od Samsunga

bezbramkowy samsung

Telewizor bez ramek to nowy wymiar nie tylko w kwestii percepcji obrazu, ale też aranżacji wnętrz. Ekran w zademonstrowanym niedawno podczas targów CES 2020 modelem 8K Q950TS sięga aż do krawędzi urządzenia.

Ramka bez ramki

Oczywiście, nie brak ramki to jedynie złudzenie, gdyż telewizor i cała jego elektronika muszą być utrzymane w pewnych ryzach. Złudzenie jest jednak naprawdę realistyczne, a ramka wokół obrazu – supercienka. Ma zaledwie 2,3 mm, więc przy pozostałych gabarytach urządzenia – pozostaje właściwie niewidoczna. Do tego głębokość to jedynie 15 mm. Co się zmieniło w stosunku do obecnie sprzedawanych telewizorów tej marki? Obraz w nowym bezramkowym Samsungu zajmuje aż 99% powierzchni, podczas gdy do tej pory było to 95%. I niby tylko 4% różnicy, ale jakie znaczące! Telewizor zaprezentowany na CES 2020 wygląda niemal jak obraz z rzutnika, tyle że w bardzo wysokiej jakości!

Dodatkowe innowacje

Same wymiary to nie wszystko. Nowy Samsung oferuje także nową technologię podświetlenia FALD z o 20% lepszą jakością. Do tego ulepszony procesor kwantowy 8K z lepszym sztucznej inteligencji, która jest wyposażony w aktywnie uczącą się sieć neuronową. Co to da? Na przykład szybsze uczenie się algorytmów poprawiających obraz. Telewizor jest też wyposażony w funkcję „Adaptive Picture”, która identyfikuje otoczenie i automatycznie dostosowuje jasność i kontrast ekranu, aby zapewnić lepsze wrażenia podczas oglądania.

Również dźwięk został „podkręcony” – technologia OTS+, czyli Object Tracking Sound Plus, rozpoznaje obiekty poruszające się na filmach i odpowiednio przenosi dźwięk na głośnikach. Ponadto mamy tu funkcję AVA (Active Voice Amplifier), dzięki której telewizor rozpoznaje dźwięki z otoczenia (np. hałas) i odpowiednio dostosowuje głośność telewizora.

Łatwiej i wygodniej

W użytkowaniu również wiele udogodnień. Znana już funkcja korzystania z wielu okien występuje również w Q950TS 8K. Pojawia się również funkcja Tap View, która pozwala na kopiowanie obrazu np. z ekranu smartfonu na telewizor. Nie zabrakło wirtualnego asystenta, dzięki któremu telewizor rozpoznaje i kontroluje również starsze urządzenia niepodłączone do Internetu. I na koniec – rozszerzona została oferta asystentów głosowych. Oprócz Samsung Bixby użytkownicy mogą również uzyskiwać dostęp do Amazon Alexa i Google Assistant.

Zobacz, jak prezentuje się bezramkowy Samsung.

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X