SYMFONISK. Głośniki IKEA teraz jako obrazy

przenosnepl_IKEA bialy glosnik obraz stoi na konsoli jako ozdoba (1)

SYMFONISK. Głośniki IKEA teraz jako obrazy

IKEA to marka znana z łączenia designu oraz wielofunkcyjności sprzętów. Dotyczy to także sprzętów audio, czyli głośników, które od jakiegoś czasu dostępne są w ofercie. Szwedzki koncern stworzył je wspólnie z amerykańskim Sonosem. Trzeba przyznać, że cała seria jest wyjątkowo udana i ciekawa. W połowie lipca pojawi się w niej nowy gadżet.

SYMFONISK – świetne recenzje

SYMFONISK to seria zbierających rewelacyjne recenzje głośników szwedzkiej sieciówki IKEA, które zostały stworzonych wspólnie z amerykańskim Sonosem, uważanym za „Apple wśród sprzętów audio”. Wyróżnia je nie tylko wysoka jakość kojarzona z Sonosem, ale też bardzo oryginalny design. Co więcej, każdy z nich może służy jednocześnie także jako inny przedmiot użytkowy.

Jeden to dizajnerska lampa, a drugi wygląda jak niewielki głośnik, ale jest tak uniwersalny, że spokojnie posłuży jako mała półka na książki czy stolik nocny. Albo po prostu blokada książek na półce. W tym roku dołączy do nich głośnik-obraz…

SYMFONISK – głośnik-obraz już w połowie lipca

Już 15 lipca w pierwszych sklepach IKEA na świecie pojawi się SYMFONISK mający formę obrazu. W zasadzie będzie to rama wyposażona w głośnik, w której będziemy mogli sobie umieścić obraz, korzystając z oferty szwedzkiej marki. Będzie więc można dopasować wygląd głośnika do wnętrza, zyskując nie tylko przyzwoitej klasy sprzęt audio, ale także kolejny ciekawy element wystroju.

Bez wątpienia ważną informacją dla kupujących będą nie tylko parametry techniczne, ale też wybór pasujących obrazów. Na pewno sam głośnik-rama będzie w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarnej.

SYMFONISK – czego się możesz spodziewać?

Wszystkie głośniki SYMFONISK korzystają z łączności Wi-Fi, aby komunikować się ze źródłem dźwięku, jednak trudno je utożsamiać z głośnikami przenośnymi. Wszystkie są bowiem zasilane kablem i potrzebują stałego źródła energii. Dlatego powinny być montowane w pobliżu gniazd elektrycznych (zwłaszcza że długość kabli to zaledwie 1,5 m). Mogą pracować zarówno samodzielnie, jak i w układzie stereo, tworząc minikino domowe.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to z całą pewnością nie jest to jakość audiofilska, niemniej wystarczy do codziennego słuchania muzyki czy radia w całym domu, bez konieczności przenoszenia sprzętu grającego z miejsca na miejsce. Sterujemy całością za pomocą stworzonej przez Sonosa aplikacji dostępnej na Android i iOS.

Cena głośnika-obrazu w USA to 199$, czyli ok. 760 zł, zaś sam obraz będzie można dokupić za 19,99$, czyli ok. 76 zł. To więcej niż już znane sprzęty SYMFONISK – oba kosztują po 499 zł, ale pamiętajmy, że obraz to jednak nowość.

Anoda

Źródło i foto: IKEA