przenosnepl_dach solarny tesli

Solarne dachówki Tesli

Solarne dachówki produkcji Tesli nie tylko produkują ekologiczną energię, ale też same się odśnieżają. W dodatku taki dach właściwie spłaca się sam, dzięki oszczędnościom w opłatach.

Chroni i daje energię

Jedna z wielu ekologicznych technologii Tesli, o nazwie Solar Roof, jest dostępna od trzech lat. Powstała we współpracy z firmą Solar City, którą Elon Musk kupił kilka lat wcześniej. Taki dach możesz zafundować sobie także już w Polsce. Zbudowany jest z dachówek trzykrotnie mocniejszych niż standardowe, tak aby chronić dom przed różnymi warunkami pogodowymi, a jednocześnie zapewniać mu regularną dostawę energii.

Pobór i magazynowanie

Choć wyglądają jak zwykłe, solarne dachówki wyposażone są w system zapewniający pobór energii słonecznej i połączone z kompaktową baterią Powerwall. Estetycznie wyglądający, nierzucający się w oczy magazyn ulokowany na zewnątrz domu, gromadzi energię, by którą następnie oddaje nocą lub w pochmurne dni. Dachówki mają wiele wzorów i kolorów, więc każdy może wybrać wersję odpowiednią dla siebie.

Dachówki samoodśnieżające

Ciekawą funkcją dachówek Tesli jest… automatyczne usuwanie śniegu, a właściwie zapobieganie jego osadzaniu się. To efekt zastosowania specjalnej, hydrofobowej substancji, która podgrzewa śnieg i odpycha rozpuszczone krople. Z jednej strony jest to forma zabezpieczenia dachu przed zbytnim ciężarem, z drugiej – zapewnienie nieprzerwanej pracy paneli słonecznych. Dzięki samoodśnieżaniu dachówki mogą działać bez przeszkód. Jak podaje Tesla, koszty zainstalowania Solar Roof są o ok. 80 procent mniejsze niż w przypadku znanych nam, tradycyjnych rozwiązań, a gwarancja na dachówki wynosi 25 lat.

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X