Samsung The Frame – telewizor z galerią sztuki

przenosnepl_samsungtheframe

Telewizor, który jest obrazem

Wszystko dzięki trybowi Art, który umożliwia wyświetlanie słynnych dzieł światowego malarstwa, które wiszą w największych galeriach sztuki. Ta niezwykła funkcja nie sprawia, że Samsung The Frame musi koniecznie wisieć na ścianie. Producent oferuje ładny trójnożny stojak, a inne firmy związane z branżą, takie jak One For All, również mają akcesoria przeznaczone dla tego Samsunga. Jednym z nich jest na przykład obrotowy stojak przypominający sztalugę malarską. Co więcej, chętni mogą zamówić Samsung The Frame w drewnianej ramie przypominającej ramę obrazu. Sztuka na całego!

samsungtheframe1

Dbałość o detale

Wrażenie obcowania z prawdziwym obrazem potęgują czarny aluminiowy profil oraz to, że kable zostały ograniczone do minimum (jeden o grubości zaledwie 3 mm), a gniazda są sprytnie pochowane w konstrukcji telewizora. Do tego uchwyt do mocowania na ścianie znajduje się we wgłębieniu z tyłu. Dzięki temu Samsung The Frame zawisa na ścianie właściwie bez odstępu od niej. Złącza HDMI, USB oraz gniazda antenowe zostały umiejscowione w oddzielnym module – One Connect Box.

Realistyczna jakość obrazu

Za jakość obrazu 4K odpowiada ekran QLED model Q60R. Wyświetlacz wyposażono w tzw. Quantum Dots (kwantowe kropki), zwiększające liczbę wyświetlanych barw. Są to po prostu mikroskopijne cząstki, które oddają światło w bardzo czystych kolorach. Kolory są dzięki temu bardziej nasycone i realistyczne.

Światowa sztuka w domowym zaciszu

Jak Samsung The Frame zamienia się w obraz? Telewizor w trybie stand-by natychmiast przechodzi w tryb Art, który umożliwia wybór dzieła sztuki. Mamy do dyspozycji obrazy światowej klasy artystów, dostępne na co dzień w najlepszych galeriach sztuki. Po dokonaniu wyboru telewizor tak redukuje jasność, aby stworzyć wrażenie, że patrzymy naprawdę na obraz na płótnie lub jego świetną reprodukcję drukowaną, a nie na wyświetlacz.

samsungtheframe2

Pożeracz prądu? Nic z tych rzeczy

Na pewno wielu z Was martwiłoby, ile energii czerpie telewizor w tym trybie. Jest to od 40 do 50 watów, więc niewiele. A dodatkowo Samsung The Frame został wyposażony w czujnik ruchu. Dzięki temu obraz jest wyświetlany tylko wtedy, kiedy w pomieszczeniu ktoś się znajduje. Jeśli nie znajdziemy w dostępnej galerii obrazu, który nam pasuje, możemy dodawać własne obrazy i zdjęcia. Możliwości wydają się nieograniczone.

Telewizor jest dostępny w wielkościach 43, 49, 5 i 65 cali.

Zobacz wideo:

Anoda

foto: Samsung

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X