Rewolucyjna bezprzewodowa ładowarka debiutuje już za kilka dni

wattup-Ladowanie-nawet-na-5-metrow

WattUp – tak nazywa się bezprzewodowa ładowarka, którą planuje dostarczać amerykańska forma firma Energous. Według zapowiedzi producenta, ma całkowicie odmienić oblicze ładowania urządzeń mobilnych.

Ładowanie na odległość WattUp

Ładowarka ma pozwolić ładować urządzenia na odległość! Oczywiście nie jakąkolwiek, ale już urządzenia, które będą metr od niej spokojnie będą mogły się naładować przesyłaną bezprzewodowo energią. Daje to również możliwość ładowania jednocześnie kilku, a według producenta – nawet do 12 sprzętów.

ladowanie-na-odleglosc-wattup

Minusy WattUp ?

WattUp pozwoli pozbyć się kabli, niestety, ma też swoje wady – mianowicie prędkość ładowania. Wygląda na to, że tu jest jeszcze sporo do zrobienia, bo według przewidywań, ładowanie będzie wolniejsze niż ładowanie indukcyjne w smartfonach, które mają taką funkcję.

Pierwsza bezprzewodowa ładowarka zadebiutuje na targach CES (Consumer Technology Association), które zaczynają się już 9 stycznia. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak się zaprezentuje!

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X