Problemy HP. Czy zwykłe gładziki mogą przekazywać dane na nasz temat?

szpiegujace-oprogramowanie-hp

Mowa o Touchpoint Analytics Client (czyli po prostu sterowniki gładzików), a konkretnie o jego nowej wersji, która od niedawna jest fabrycznie instalowana na wszystkich laptopach marki Hewlett Packard. Co takiego się dzieje?

Otóż aplikacja powoduje, że system jest bardzo obciążony, co z kolei sprawia, że komputer musi pracować szybciej i przez to szybciej zużywa baterię. Druga rzecz, która jeszcze bardziej zaniepokoiła użytkowników, to fakt, że program gromadzi dane o użytkowniku danego laptopa i automatycznie przesyła je na serwery HP. Niestety, sprawa jest świeża i jeszcze nie wiadomo, co to za dane. Grunt, że użytkownicy poczuli się zagrożeni.

Sam koncern z Kalifornii uspokaja w wydanym przez siebie oficjalnym oświadczeniu: „HP Touchpoint Analytics to usługa, którą dostarczamy od 2014 roku jako część aplikacji HP Support Assistance. Zbiera ona anonimowe dane diagnostyczne związane z wydajnością sprzętu. Żadne dane nie są wysyłane do HP, dopóki użytkownik nie wyrazi na to zgody. Użytkownicy mogą zrezygnować z tej usługi lub odinstalować ją w dowolnym momencie. HP Touchpoint Analytics została niedawno zaktualizowana, jednak bez zmian w kwestii prywatności. Prywatność naszych klientów jest przez nas traktowana bardzo poważnie, zgodnie zresztą z Polityką Prywatności, dokładnie opisaną na naszej stronie internetowej”.

Cóż, nie pozostaje nic innego, jak zaufać albo… udowodnić, że coś jest nie tak

tomArz

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X