Problemy HP. Czy zwykłe gładziki mogą przekazywać dane na nasz temat?

szpiegujace-oprogramowanie-hp

Mowa o Touchpoint Analytics Client (czyli po prostu sterowniki gładzików), a konkretnie o jego nowej wersji, która od niedawna jest fabrycznie instalowana na wszystkich laptopach marki Hewlett Packard. Co takiego się dzieje?

Otóż aplikacja powoduje, że system jest bardzo obciążony, co z kolei sprawia, że komputer musi pracować szybciej i przez to szybciej zużywa baterię. Druga rzecz, która jeszcze bardziej zaniepokoiła użytkowników, to fakt, że program gromadzi dane o użytkowniku danego laptopa i automatycznie przesyła je na serwery HP. Niestety, sprawa jest świeża i jeszcze nie wiadomo, co to za dane. Grunt, że użytkownicy poczuli się zagrożeni.

Sam koncern z Kalifornii uspokaja w wydanym przez siebie oficjalnym oświadczeniu: „HP Touchpoint Analytics to usługa, którą dostarczamy od 2014 roku jako część aplikacji HP Support Assistance. Zbiera ona anonimowe dane diagnostyczne związane z wydajnością sprzętu. Żadne dane nie są wysyłane do HP, dopóki użytkownik nie wyrazi na to zgody. Użytkownicy mogą zrezygnować z tej usługi lub odinstalować ją w dowolnym momencie. HP Touchpoint Analytics została niedawno zaktualizowana, jednak bez zmian w kwestii prywatności. Prywatność naszych klientów jest przez nas traktowana bardzo poważnie, zgodnie zresztą z Polityką Prywatności, dokładnie opisaną na naszej stronie internetowej”.

Cóż, nie pozostaje nic innego, jak zaufać albo… udowodnić, że coś jest nie tak

tomArz

Zapisz się do newslettera
i nie przegap żadnej nowinki technologicznej!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Blog Przenośne

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych na Twój adres email. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych i marketingowych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X