Poznaj potrójnie składane smartfony

przenosnepl_wizualizacja smartfon samsung składany potrójnie wyświetlacz

Składane smartfony Samsung i OPPO

Samsung i OPPO zaprezentowały w ostatnich dniach innowacyjne, potrójnie składane wyświetlacze. Nie są to jednak pierwsi producenci, którzy oferują takie rozwiązania.

OPPO „slide-phone”

Już nie „smart-phone”, a „slide-phone”, czyli telefon przesuwny/przesuwany to nowość, której wygląd zaprojektowało dla OPPO firma Nendo. Telefon składa się potrójnie, tworząc wiele różnych kombinacji z ekranami różnej wielkości. Jak informuje ta chińska marka, pomysł to efekt refleksji firm OPPO i Nendo, że użytkownicy smartfonów w coraz większym stopniu korzystają z nich do interakcji z otaczającym ich światem. Stąd chęć zwiększenia funkcjonalności tych urządzeń, stałego ich powiększania, a co za tym idzie – coraz mniejszej wygody używania.

Smartfon OPPO wyglądem trochę przypomina powerbank. Ma trzy składane ekrany połączone ze sobą za pomocą zawiasów odchylanych w tym samym kierunku. Dzięki temu użytkownik ma duże możliwości modyfikacji jego kształtu, w zależności od potrzeb. Dodatkowo smarfon ma być wyposażony w rysik, którym może robić na ekranie np. notatki.

Zobacz film:

“Trifold” Samsunga

Koreański konkurent, Samsung, też właśnie mami świat technicznych nowinek wizją następcy znanych już składanych smartfonów Galaxy Fold i Galaxy Z. Podobnie jak OPPO, telefon Samsunga jest wyposażony w zawiasy, które pozwalają mu złożyć się trzykrotnie. Na razie do mediów wyciekły komiksowe rysunki nowego urządzenia, które przypomina znany już w branży smartfon TCL.

TCL był pierwszy

Bo to inny chiński producent – TCL – był pierwszy. Już w marcu tego roku zaprezentował potrójnie składany smartfon, który zmieniał się z 6,5-calowego telefonu w 10-calowy tablet. W tym celu zastosowano dwa różne zawiasy – DragonHinge i ButterflyHinge, składane odpowiednio do wewnątrz, jak Galaxy Fold i na zewnątrz, jak Mate X. Dzięki remu urządzenie można zgiąć potrójnie, gdzie jeden z boków jest schowany z tyłu.

To nie koniec ciekawych nowinek z wyświetlaczami w roli głównej. Wkrótce co nieco o urządzeniach z ekranami rozwijanymi.

Anoda

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X