Powermat – ładuj, nawet gdy zapomnisz ładowarki

Nareszcie! Powermat wchodzi do Polski i nawet nie macie pojęcia, jaka to jest dobra wiadomość. Bezprzewodowe ładowanie niemal każdego typu telefonu podczas przerwy na kawę to jedna z najlepszych rzeczy, jakie wymyśliła współczesna ludzkość  Serio! Zaraz zobaczycie, dlaczego.

 

Boston, here I come!

Z Powermatem zetknęłam się rok temu podczas wyprawy do Stanów Zjednoczonych i z miejsca zakochałam się w tym systemie. Uratował mnie podczas wycieczki do Bostonu, kiedy mój iPhone dosłownie palił się od pstrykanych przeze mnie zdjęć (tam jest pięknie!), no i tak się zapalił, że aż padł. Znajomy zabrał mnie więc do Starbucksa przy 65-66 Beacon Boston, gdzie przedstawił mi właśnie Powermat! <3

Niepozorna, okrągła platforma umieszczona na blacie stolika, przy którym zasiedliśmy, podbiła moje serce od pierwszej dawki energii, jaką posłała do mojego nieżywego iPhone’a. A ja czułam się, jakby i mnie ktoś reanimował. Kawa w Starbucksie akurat nie należy do moich najbardziej ulubionych, ale wtedy… smakowała jak najlepsze włoskie espresso pite na Piazza Della Signoria we Florencji 😉

Jak to działa?

Ale do rzeczy. Czym jest Powermat? To system łączący funkcję bezprzewodowego ładowania telefonu komórkowego z inteligentną platformą mobilną, która umożliwia komunikację właściciela lokalu z klientem w czasie rzeczywistym. System jest zgodny z otwartym standardem ustanowionym przez Fundację AirFuel, do której należą m.in. Samsung, Huawei, LG, AT&T, Blackberry czy HTC. Łączy funkcję bezprzewodowego ładowania telefonu komórkowego z inteligentną platformą mobilną. Czyli siedzisz w knajpie (na uczelni, na lotnisku czy gdziekolwiek Powermat jest zainstalowany) i ładujesz urządzenie, a tydzień później restauracja zaprasza Cię na obiad ze zniżką 😉 Obopólna korzyść.

Aby skorzystać z ładowania, wystarczy pobrać specjalnie przygotowaną, darmową aplikację – Powermat, dostępną na systemy operacyjne Android oraz iOS. Technologia Powermatów wykorzystuje ładowanie przez indukcję elektromagnetyczną. I nawet jeśli Twój telefon nie jest przystosowany do ładowania bezprzewodowego, nie musisz się martwić. W miejscach, w których zlokalizowane są Powermaty, znajdziesz też wybór odpowiednich wtyczek-pierścieni przystosowanych do ładowania akumulatorów większości telefonów (a ta liczba stale się poszerza). Do tej pory sieć dostępna była między innymi w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Wielkiej Brytanii, a od tego roku ma być osiągalna również w Polsce!

Najpierw Warszawa

Na razie z Powermatu można skorzystać w trzech miejscach w Warszawie – w centrum rozrywkowym Hulakula, nail barze Świeżo Malowane oraz restauracji Basico, której właścicielem jest gitarzysta DeMono Marek Kościkiewicz. W każdym z tych miejsc pojawiły się specjalne maty ładujące, umieszczone w stołach i blatach, dzięki którym klienci mogą bezprzewodowo naładować swoje urządzenia mobilne. Na polskiej stronie producenta www.powermatpolska.pl znajdziesz wyszukiwarkę takich miejsc, o wdzięcznej nazwie powerfinder: http://powermatpolska.pl/powerfinder/. Niestety, dystrybutor musi jeszcze popracować nad jej aktualizacją i funkcjonalnością. No i siecią w Polsce. Ja nie mogę się doczekać. Moim zdaniem system powinien się nazywać Powermate (energetyczny kumpel), a nie Powermat 😉

Anoda

Zapisz się do newslettera
i nie przegap żadnej nowinki technologicznej!

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Blog Przenośne

Wystąpił błąd podczas przesyłania danych na Twój adres email. Sprawdź poprawność wprowadzonych danych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych i marketingowych.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację na pliki cookies oraz politykę prywatności. Więcej

Ciasteczka na stronie przenośne.pl umożliwiają Ci najlepsze z możliwych sposobów na przeglądanie naszej witryny. Jeśli wyrażasz zgodę na wykorzystywanie ciasteczek, kliknij OK.

X